PARİS’TE SELDA BAĞCAN COŞKUSU YAŞANDI

558
29 Mayıs 2023 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’te 25 yıl aradan sonra Selda Bağcan Konser verdi. Times’ın “Müzik Dünyasında Yaşayan Efsanevi ve Tarihi Kadın Şarkıcılar” ve Rolling Stones’ın “100 Yılın En İyi 100 Kadın Vokali” listesinde yer alan Selda Bağcan, Paris’in önde gelen kültür ve Müzikholü Folies Bergère’de hayranlarıyla buluştu.

Başkent Paris’in 1890’lardan 1920’lere kadar şöhretinin doruklarında olan Paris tarihi müzikholü. Günümüzde de faaliyet göstermektedir. İlk olarak opera binası olarak inşa edilmiş ve 2 Mayıs 1869’da Folies Trévise adıyla açılmıştır. 13 Eylül 1872’de adı Folies Bergère , 28 Mayıs 2023 Pazar günü akşamı Paris’teki Türk toplumuna Çuval dergisi ile BY Seçkin Organizasyonun birlikte organize ettikleri Türk halk müziği ve protest müziğin en önemli isimlerinden Selda Bağcan, unutulmayacak güzel bir akşam yaşattı.

Folies Berger Müzikhol Salonu tıklım tıklım dolduran 1500 aşkın müziksevere Selda Bağcan ve Orkestrası Unutulmaz şarkılarını seslendirerek hayranlarını mest etti. Hayranlarıyla birlikte ‘Uğurlar Olsun’, ‘Sarı Saçlım Mavi Gözlüm’, ‘Yuh Yuh’, ‘Adaletin Bu Mu Dünya’ gibi şarkıları seslendiren Selda Bağcan’ı sevenleri cep telefonu ışıklarıyla eşlik edip coştular.

Sahnede yaklaşık 2 saat kalan Bağcan, hayranlarına sevilen şarkılarını seslendirerek muhteşem bir gece yaşattı. Bu etkinlik, Türk müziğinin yaşayan efsanesi Selda Bağcan’ın hayranlarına Paris’in efsane mekanlarından Folies Berger Müzikholü’nde yaşattığı unutulmaz bir gece olarak hafızalarda kalacak müziksever hayranlarında.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 56 = 63