PARİS’TE SİNAN TÜRKMEN İLE BORA SERBÜLENT’E “MÜZİK VE EĞLENCE“Yİ SORDUK

2,434
https://youtu.be/Oor2PYDmJIs
10 Ekim 2016 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’te işte müzik işte eğlence, Sanatçı Sinan Türkmen’in haftanın üç günü akşamı çalıp söylediği Le Sultan Restaurant’ın konuk sanatçısı Bora Serbülent Cumartesi gecesi sinan Türkmen ile aynı sahneyi paylaştılar. Hafta sonu eğlenmeye gelen Paris’li müzikseverlere unutamıyacakları çok güzel eğlenceli ve coşkulu bir gece yaşattılar. Sevilen sanatçılar Sinan ile Bora bir birinden farklı şarkılarını Le Sultan’a eğlenmeye gelen müzikseverler için seslendirdiler.
Parisli müzik ve eğlence sever Türklerin de şarkılara hep bir ağızdan eşlik ettiği gecede Sinan Türkmen ve Bora Serbülent uzun süre sahnede kaldı. Gecenin ilerleyen saatlerinde piste yönelen gençler gönüllerince,Türkiye’den geldiklerin yörelerinin oyunlarını oynayıp dans edip coşkuyla halay çektiler.
Le Sultan Restaurant da bir yıla yakın süredir haftanın üç günü akşamı çalıp söyleyen Sinan Türkmen ile konuk sanatçı Bora Serbulent ile müzik ve Paris’teki eğlence hayatı üzerine siz değerli Hodrimeydan.tv izleyicileri için iki sanatçıyla kısa bir söyleşi yaptık. İşte Müzik işte Eğlence ve iki değerli sanatçımızın gözüyle Paris’teki müzik ve eğlence sever Türk toplumunun müzik ve eğlenceye bakışı.
Sinan= “Ben yıllarca İstanbul’da canlı performans yaptım çeşitli sahnelerde, kıyasladığımız zaman aslında çeşitli farklılıklar var. Bizim Avrupa’daki insanlarımız yani milletimiz, biraz daha aslında o Türkiye’deki eğlenceye hasret. Bunu biraz daha müzik diliyle anlatacak olursam, en azından sahnede yaptığım iş ile ilgili anlatacak olursam, daha çok yüksek tansiyonlu eğlenceyi tercih ediyorlar. Sadece hafta sonu eğlenebildikleri için. Ama bu Türkiye’de böyle değil, belki orda daha çok daha fazla alternative var Türk müziği adına, ama burda insanlarla gerçekten dinleyicilerimizle kısa zamanda kaynaştık.
Onlar da sağolsunlar bize iyi tepki verdiler. Biz onlara hem Türkiye’deki müzikhal donanımızla hem de burada edindiğimiz farklı birikimlerle iyi olan bir şeyler vermeye çalışıyoruz müzik adına, dediğim gibi kısa sürede iyi bir kontak kurduk. Aslında müziğin dili hemeh hemen her yerde aynı, insanların bir şekilde deşarj olma biçimi müzik. Kah hüzünlendiriyoruz, kah halaylarla horonlarla eğlendiriyoruz coşturuyoruz. Bu şekilde devam ediyor. Biliyorsunuz ben Paris’te Le sultan’da sahne alıyorum. Gerçekten çok klas bir mekan tam olarak böyle söylenebilir. Bizde böyle güzel bir mekanda böyle güzel insanlarla buluşmanın ayrıcalığını keyfiin her hafta yaşıyor ve yaşatmaya çalışıyoruz “ dedi.
Bora= “ Ben öncelikle herkese iyi akşamlar diliyorum. Böyle keyfli bir mekanda Le Sultan’da Fransa’da ve Paris’te 15 yıl sonra tekrar burada olmak çok keyfli, 15 yıl önce çok farklı bir organizasyon festival için burdaydık yaklaşık biray kadar kalmıştık. 15 yıl sonra tekrar buraya gelmiş olmak çok güzel burda bu akşam yetenekli kardeşlerimizle bir arada olmak benim için çok keyifli, gördüğünüz gibi şu ana kadar her şey yolunda gidiyor. Yaklaşık 1,5 2 saattir sahnedeyiz. İnsanların güzel tepkilerini alıyoruz, ilerleyen saatler eminim çok daha keyifli geçecektir. Gördüğünüz gibi zaten ben kendimi sahne arkadaşlarıma emanet etmiş durumdayım. Onlar da sağ olsunlar her türlü desteği bana veriyorlar. Sahnedeki arkadaşlarımızla inanıyoruz ki bu güzel geceyi keyfli bir şekilde geçireceğiz.
Sinan= “ Sahnemiz çok keyifli oluyor Bora’yla biz bu gece tanıştık, gerçi gıyaben ikimiz de birbirimizi tanıyorduk, keyifli değişik bir sahne oldu burda diğer müzisyen arkadaşlarımızla da normalde performans yapıyoruz beraber, ama bugün hani aslında tarzlarımız da birbirine yakın gibi görüyorsunuz.
Bora=” Biz sahneye başlamadan zaten arkadaş oluverdik bir anda, dedik ki hatta proğramımızda değiştirdik hep beraber çalıp söyleyelim birlikte keyf yapalım diye aynen öyle inşallah aynı sıcaklığı sürdüreceğiz.
Sinan= “ Bora da mütavezi adamdır hani gerçekten, hergün ki sahne halimiz neyse bu gecede o samimiyetle sahneye çıktık, onun da yüreğine sağlık ayağına sağlık hoş gelmiş sefalar getirmiş.
Bora= “ İnşallan beğendikce insanlar, ben dün akşam Basil’de konser verdim, bu akşam Paris’te burda Le Sultan’dayım yarın Stokholm’e dönüyorum. Böyle koşturuyoruz insanları eğlendirerek mutlu etmeye kendimizi de mutlu etmeye çalışıyoruz. Dinleyicilerimiz bizim evimize konuk geliyorlar çünkü, her gelen konuğumuzu evimizde güzelce ağırlayıp keyiflice vakit gecirip evlerine dönmeleri için gayret sarfediyoruz “dedi

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

85 + = 86