PARİS’TE TÜRK SANATÇILARDAN ÜÇ BOYUTLU RÖLYEF VE TIĞ İŞİ ÖRME AMİRGURUMİ BEBEK SERGİSİ

435
25 Kasım 2022 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’te yaşayan Suzan Ay ile yine kendisi gibi Paris’te yaşayan Dilek Üstündağ-Sarıcı Paris Anadolu Kültür Merkezi’nde iki sanatçı da çalışmaları farklı alanda olsa da sanat dalında birleşip ortak sergi açtılar.

Suzan Ay, üç boyutlu kağıt rölyef çalışmalarını sergilerken Dilek Üstündağ Sarıcı’da tığ örme yöntemle yaptığı Japon stili olarak bilinen Amigurumi bebekler ile hayvan figürlerinden oluşan çalışmalarını sergiledi. Paris Anadolu Merkezi’nde açılan sergi izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü.

Üç boyutlu kağıt rölyef çalışmasının büyük poster ve gramajlı kağıtlardan yapıldığını söyleyen Suzan Ay, “Öncelikle posterleri kat kat keserek, silikon desteğiyle kırma, çizme ve ütüleme gibi işlemlerden geçirerek işlemleri tamamlayıp daha sonra yapıştırıyoruz. Planlanan resimlerin öncelikle derinliği ve perspektifi olması gerekiyor. Genelde portre ve manzara türü, Atatürk resimi olan tablolar yaptığını « ifade etti.

Japon stili Amigurumi tığ işi örgü oyuncaklar için büyük zaman harcayan Dilek Üstündağ Sarıcı, değişik tarz çalışma üzerine yoğunlaştığı bu sanat dalında tüysüz yün ipten Japon usûlü tığ tekniğiyle yapılan bu ilginç oyuncaklar, çeşitli figürleri çalışmak fazla zaman alsa da ortaya güzel şeyler çıkıyor. Çocukların ilgisini çektiği kadar anne ve babaların da dikkatini çekiyor. Bu da beni son derece mutlu ediyor.” Dedi.

Paris Anadolu Kültür Merkezi’nde, Üç boyutlu kağıt rölyef ve Japon stili Amigurumi tığ işi örgü bebek oyuncaklar sergisinin açılışında hazır bulunan Muavin Konsolos Taner Buzol ile Paris Kûltûr ve Tanitma Müşavir yardımcısı Fatoş Özsoy, Sergiye Evsahipliği yapan Paris Anadolu Kültür Merkezi Başkanı Dr .Fıtrat Demir Onger ve eşi Françoise Onger, Paris Dünya Hanımeli Derneği Başkanı Pembe Hekimoğlu ve elbette Hanımeli Derneği Üyeleri sergide Sanatçılar Suzan Ay ile Dilek Üstündağ Sarıcı ‘yı yalnız bırakmadıar.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

7 + 2 =