PARİS’TE TÜRKLER YENİ YIL 2018’İ BU EĞLENCE MEKANLARINDA KARŞILADI

1,602
1 Ocak 2018 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’te Türkler 2018 yılına çoğunluğu evlerinde aile arasında girmeyi tercih ederken, kimileri de Paris’teki Türk eğlence mekanlarında eğlenerek girdi. 2018’e “Hoş geldin yeni yıl” diyerek giren vatandaşlar, yeni yıla adım atıldığında müzik eşliğinde eğlendi ve yeni yılı kutladı.Başkent Paris’in eğlence yerlerinde de yeni yıl coşkuyla karşılandı.

Paris’teki Keldani camiasının en kalabalık ailelerinden olan Yaramış ailesi her yıl başı olduğu gibi bu yılbaşı da yine tüm aile fertleri kiraladıkları 400 kişilik bir mekanda birlikte akşam yemeği yediler ve Keldani sanatçı Yakup Adikti’nin söylediği yöresel türkülerle coşup halay çekip gönüllerince eğlenerek 2018 yeni yılı karşıladılar.

Eğlence Mekanlarından Le Mystic, yeni yıl için hazırladığı özel yılbaşı proğramında sunduğu yemek menüsü ve sanatçı Eyüp Aydemir’le yeni yıl kutlamasına gelenleri ağırladı. Mekan sahibi Yusuf Bahar, gelen dostlarıyla ilgilenirken gecenin iyi geçmesi için büyük gayret sarfetti. Bazıları yeni yıl eğlenceyisle doğum gününü birliştirip kutluyanlar da vardı.Yeni yıla Le Mystic’de eğlenerek girmenin bir ayrıcalık olduğunu söyleyip yeni yıl coşkusu yaşadılar.

Paris’teki aile gazinosu Şamata, yeni yıl için hazırladığı özel eğlence proğramında, sanatçı İntizar’ın ablası Derinsu sahne aldı. Paris sahnelerinin değişmez isimleri Ferit Büyüker ile Ali Çelik’in de sahne aldığı yılbaşı gecesi, ismine yakışır şekilde eğlenmeye gelenlerin bol şamata yapıp neşe içinde sanatçıları dinliyerek eğlendiler. Ev sahibi konumundaki sanatçı Ali Çelik, sahnede söylediği güzel eserlerin yanı sıra eğlenmeye gelen davettilerle sohbet ederek güzel bir gece geçirmelerini sağladı.

Son bir kaç yıldır aralıksız olarak yılbaşı özel eğlence proğramı düzenliyen mekanlardan biri de Melodie düğün salonuydu. Salon sahibi Fikret Erkol, siz müzik ve eğlence sever dostlarından gelen isteği geri çevirmedi, yeni yıla mutlu ve huzur içerisinde eğlenerek girebilmenizi sağlamak üzere birbirinden değerli sanatçıları sizler için çalıp söylemesi için akşam yemekli çok güzel bir gece düzenledi. Töre Anadolu, Nevzat Ak, Grup AS gibi tanınan sanatçıların yani sıra kendisi de müzisyen olan Fikret Erkol ve Melodi Müzik grubu yeni yıl Melodie düğün salonundaki özel yılbaşı etkinliğinde unutulmaz güzel gece yaşattı.

Paris’teki bazı restauratlar da kendi müşterilerinin isteği üzerine yılbaşı özel proğramı yaptılar. İşte bunlardan biri de, Sarı Papatya olarak tanınan “Deejay Papatya ile sanatçı Azad Aydın, söylediği şarkılar ile ikisinin hazırladığı son zamanların gündemdeki eserleriyle yeni yılı karşılamaya gelen eğlence severler keyfle eğlendiler. Yeni 2018 yılına La Palusienne Restaurant da bu DJ Sarı Papatya ile sanatçı Azad Aydın ikilisinin hazırlayıp sunduğu bir birinden güzel ve hoş parçalar eşliğinde sabahın ilk saatlerine kadar eğlendiler.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

4 + 4 =