PARİS’TE YAŞAYAN HATAYLI ESAT ALTINOĞLU AİLESİ DE YENİ YILI EVİNDE KARŞILADI

406
1 Ocak 2022 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa’da Halkın çoğunluğu yaşanan sağlık krizi nedeniyle yeni yılı geçen yıllara göre biraz buruk ve de tedbir alarak karşıladı.Fransa’da hükümetin Covid-19 salgını tedbirleriyle ilgili olarak yaptığı açıklamaları hesaba katan Paris’te yaşayan Hataylı Esat Altınoğlu ailesi de diğer aileler gibi yeni yıla akrabalarıyla birlikte evde girdiler.

Fransa’da Hükümet yaptığı açıklamada, Başta Eyfel kulesi çevresi ile Champs-elysee caddesi ve Seine nehri kenarı halka kapatıldı. Yılbaşı akşamı saat 18:00 itibariyle alkol satışı ve sokaklarda içilmesini yasakladı. Yasağı ihlal edenlere 135 euro para cezası kesileceği duyurulmuştu.

Geçen yıllarda, başkent Paris’in dünyaca ünlü caddesi Champs-Elysee’de binlerce kişi bir araya gelip şampanya içip yeni yıla girerken, bu sene, yeni yıl kutlamaları çerçevesinde, hükümet havai fişek atışlarını ve sokakta kutlamaları yasakladı.

başkent Paris’liler, ünlü mağazaların vitrinlerine bakarak vakit geçirip, saatler ilerleyince akşam üzeri evin yolunu tuttular. Bazı cadde ve sokaklar terkedilmiş kent görünümü verdi. Yine bazı restaurant ve cafeler ekren kapatırken, açık olan yerlerin de boş olduğu gözlendi.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

4 + 1 =