PARİS’TE YAŞAYAN NİĞDELİ AYKIRI RESSAMIN AYKIRI RESİM SERGİSİ

730
7 Ocak 2022 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Yarım asra yakın Paris’te çalışmalarını sürdüren, sanatseverler tarafından, Aykırı çizimlerinden dolayı aykırı ressam olarak adlandırılan ressam Dinçer Erke, bu ünvanına yakışır bir şekilde, çok ressamın sergi açmadığı Covid-19 salgını döneminde Paris’teki güzel sanatlar akademisi yakınında Covid-19 salgını dönemi süresinde yaptığı çalışmaları olan bireysel silahlanma karşıtı 3 farklı çalışmasını sergiledi.

Paris’in 5’nci bölgesi ‘Quartier Latin ‘ de onlarca sanat galerisinin bulunduğu ‘Galerie Babel ‘ de yeni yılda açtığı resim sergisinde yaptığı çalışmaları sergileyen. Ressam Dincer Erke, bu sergisinde kişisel silahlanmaya karşı yaptığı resimlerden üç farklı çalışmasını sergilediğini söyleyen ressam Erke.” özel silahlanmaya ve özel silah taşımaya ve de onun sonucu insanların gördüğü zararları önlemek için silah karşıtı bir çalışma yaptığını” anlattı.

Sergide yer alan üç farklı ve hepside silahlanmaya karşı üç tema çalışması bulunan Erke’nin çalışmalarını izleyen Parisli sanatseverler yine aykırı ressamın aykırı eserleri olarak yorumlayacaklarını ifade eden Dincer Erke, bu sergimde bu üç çalışmamı sergilemeyi uygun buldum. diğer çalışmalarımı getirmeye gerek duymadım. Amacım silahlanmaya karşı olma çalışması olduğu için. Zaten bu Covid-19 salgıın döneminde sergi açmak da benim gibi bana yakıştırılan aykırı ressam ünvanına uygun düştü galiba. Kimsenin sergi açmadığı Covid-19 salgını döneminde aykırı hareket edip sergi açmam olduğunu düşünüyorum. dedi.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 54 = 58