PARİS’TEKİ AZERBAYCAN KÜLTÜR MERKEZİ’NDE NEVRUZ BAYRAMI KUTLANDI

247
17 Mart 2023 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Birleşmiş Milletler tarafından ´evrensel bir bayram´ olarak kabul edilen Nevruz bayramı, Azerbaycan’ın Paris Büyükelçiliği tarafından Azerbaycan Kültür Merkezi’nde geleneksel olarak her yıl düzenlendiği gibi bu sene de Nevruz bayramı etkinliği coşkuyla kutlandı.

Paris Büyükelçisi Leyla Abdullayeva, Nevruz bayramı etkinliği çerçevesinde salonu dolduran izleyicilere günün önemini belirten kısa bir konuşma yaptı. Büyükelçi Abdullayeva, ” Türk dünyasında Bahar Bayramı ve Türklerin Ergenekon´dan çıkış bayramı olarak kutlanan Nevruz, birlik, dirlik ve bereket, paylaşım ve sevgi ” Oldoğunu belirttiği konuşmasının ardından Azerbaycanlı sanatçılar sahne aldılar.

Azerbaycan’ın Paris’teki Kültür Merkezi’ndeki Nevruz Bayramı kutlama etkinliğinde Türk dünyasına özgü şarkılar türküleri söyleyen Azerbaycanlı sanatçılar ile dans gösterileri izleyiciler ilgiyle izlenirken, sanatçıların proğramın sonunda söyledikleri “Çırpınırdı Karadeniz türküsü ” sanoldaki izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

Nevruz bayramı şenliği etkinliğine Paris’te görevli Azerbaycan’a dost ülkelerin misyon şefleri ile Türkiye’nin Paris Büyükelçisi Ali Onaner ile Paris Başkonsolosu Serdar Belentepe ve eşi ve Azerbaycan’ın UNESCO Nezdindeki Daimi Temsilci Büyükelçi Elman Abdullayev, Azerbaycan Paris Büyükelçiliği Müsteşarları Nigar Hüseyinova ile Ayaz Kocayev ve Paris’teki Azerbaycan dostları Nevruz bayramı kutlayanlar arasındaydı.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

21 + = 23