PARİS’TEKİ “ DA VİNCİ ART “ GALERİDE YAZAR NEDİM GÜRSEL’İN İMZA GÜNÜ

2,205
26 Mart 2016 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’te yaşayan Yazar Nedim Gürsel, kitaplarını Paris’deki sanat galerisi “ Da Vinci Art “ da düzenlenen imza günü okurlarıyla buluştu. Başkanıt Paris’te kısa bir süre evvel Sanat ve Sanatseverlerin eserlerini sergilemek amacıyla Özge Anıl tarafından açılan “ Da Vinci Art “ sanat galerisi, bundan böyle düzenliyeceği birbirinden ilgin ve anlamlı sergilerle kendisinden sıkca söz ettiricek.

Da Vinci Art Sanat galerisinde İtalyan bir ressam tarafından Türkiye üzerine yaptığı çalışmaları sergileniyor. Türkiye’ye hiç gitmediği halde, bir belgeselde gördüğü Mevlevi semazenleri tuval üzerine çalışan İtalyan ressam, İstanbul kız kulesi ve benzeri yerlerden oluşan 20 yakın yağlı boya çalışmasını sergiledi.İtalyan Ressam’ın Paris’te bir Türk’e ait bir sanat galerisinde Türkiye üzerine yaptığı çalışmaları sergilemesi üzerine, Da Vinci Art galerisinin sahibi Özge Anıl, bugüne kadar yazdığı bazı kitaplarında İtalya’da yaşanmış aşk hikayelerine sıkça yer veren Türk Yazar Nedim Gürsel’e sergi çerçevesinde okurlarına kitaplarını imzalaması için bir imza günü düzenledi.

“Sayısını bilmiyorum. Çok kitap imzaladım imza fuarlarında ve çeşitli vesilelerle başka yerlerde düzenlenen imza günlerinde, Tabii okurlarla karşılaşma vesilesi oluyor. O bakımdan önemsiyorum bu tür etkinlikleri, Yüzü aştığını düşünüyorum bu güne kadar düzenlenen imza günleri olarak, Ama Fransa’da son yayınlanan yüşbaşının oğlu kitabım Fransa’da fransızca olarak yayınlanan 30’ncu kitabım oluyor öyle bir özelliği var. Türkiye’de yayınlanan kitaplarımın sayısı 40’ı buldu. Yani önemli yıl dönümlerine rastlıyor, Biliyorsunuz 40 bizim için kutsal bir sayıdır. Bizim gelenekte “ Yani Kırk Haramilerden söz etmiyorum tabii” Ama edebiyatta 40 yıl oldu en azından” dedi.

Da Vinci Art, sanat galerisinin genç sahibi Özge Anıl, çeşitli zamanlarda düzenlenen ve düzenliyeceği etkinlikler konusunda şunları söyledi: “Şu gördüğünüz galeride sergilenen resimler italyan bir ressam tarafından yapılan resimler, Bugün ki etkinliğimizin amacı da Nedim Gürsel’in İtalya üzerine yazmış olduğu bir çok roman, aslında bizi hem Batı’ya bakış açısıyla Doğu’ya bakış açısının nasıl bir araya geldiğini gösteren bir etkinlik yapmamızı sağladı. Dolayısıyla bugün Nedim Gürsel bizimle beraber İtalya’dan Venedik’ten aşklardan yazarlardan bahsedildiği bir akşam oldu ” ifadesini kullandı.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.