PARİS’TEKİ KADINLAR MATİNESİ EĞLENCE GECESİNDE KADINLAR COŞTULAR

3,266
14 Ekim 2017 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Yaz tatili dönüşü Parisli kadınlar, kendileri için düzenlenen kadınlar matinesi eğlence gecesinde buluştular. Kendi ortamlarında eğlenmeyi seven hanımlar 13 Ekim 2017 Cuma günü akşamı Paris’in banliyösü Villiers-Le-Bel’deki Etoile de Villiers düğün salonunda Etoile Patisserie’nin sahibesi Dilek Yıldız tarafından düzenlenen gecede gönüllerince eğlendiler.
Grup Kardelen eşliğinde halayla başlayan eğlence gecesi, Kamil ile Yasin Şekerci ikilisinin kemençesiyle çalı; söyledikleri Karadeniz yöresi türküleri eşliğinde Horon tepip stress attılar. Gecede, Sanatçı Sılanaz ile Cevdet sahne alıp birbirinden duyarlı şarkı ve türküleriyle geceye katılanlara güzel anı yaşattılar. Daha evvel düzenlenen Kadınlar Matinesi eğlencesinden farkı bir ambiyans olduğu gözlendi. Zira daha evvel geceye katılan kadınlar evlerinde hazırladıkları yiyecekler yan masalarda oturanlarla paylaşırlardı.
Gecenin düzenlenmesinde sponsorluk görevi üstlenen, bazı Pratik yiyecek hazırlayan yerlerin stand açması üzerine, geceye katılanlar evlerinden yiyecek ve içecek getirmelerine gerek kalmadığı görüldü. Gecede stand açan yalnız yiyecek ve içecek standları dışında, kadın güzellik malzemesi tanıtan firmalar ile Kına gecesi dizynı stantı, halı temizleme şirketi standı ile Şair yazar Fehime Yaramış, açtığı standında şiir kitabını okurlarına imzaladı.
Katılımcılar için özel tombala çekilişi düzenlendi, geceye katılan kadınların bazılarına şans güldü ve eğlence gecesinde kazandıkları sürpriz hediyelerle evlerine döndüler. Parisli kadınlar arasında dayanışmayı ve kadın girişimcilerin başarılarını simgelek amacıyal böyle bir gece düzenlediğini dile getiren Dilek Yıldız, belki beklediğimiz gibi olmadı ama neşe içinde eğlenip herkesin evine huzurlu bir şekilde döndüğü için en az eğlenenler kadar bende mutluyum “dedi.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

2 + 1 =