PARİS’TEKİ ODTÜ MEZUNLARI ODTÜ 60. KURULUŞ YIL YEMEĞİNDE BULUŞTU

3,029
6 Haziran 2016 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa’daki ODTÜ’lüler, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin 60.Kuruluş yılı etkinliğinde buluştular. Paris’teki ODTÜ mezunları tarafından başkent Paris’in Opera meydanı yakınındaki Milleniumum Hotel Paris Opera’da gerçekleşen akşam yemekli buluşmanın açılış konuşmasını Göker Arıca yaptı. Akşam yemeği düzeninde hazırlanan masalardaki davetlilere hoş geldiniz diyen Arıca, kısaca gecenin önemine ve buluşmaya gelen ODTÜ mezunları ile özel davetlilere katıldıkları için teşekkür etti ve sözü ODTÜ’nün tanıtımını yapmak üzere ODTÜ Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr.Volkan Atalay’a bıraktı.
Prof. Dr.Volkan Atalay, Sevgili OdTÜ’lüler, Okulumuzun 60. Kuruluş yılı etkinliği kapsamında Paris’te düzenlediğimiz akşam yemeğine hoş geldiniz ve aranızda bulunmaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti. Fransa’daki ODTÜ mezunları olarak tanışmak, okulumuzun kuruluşunun 60. Yılını kutlamak ve aramızdaki bağları güçlendirip daha nice etkinliklere temel atmak için toplanmış bulunuyoruz. Dünyanın bir çok ülkesinde onlar da sizler gibi önemli günlerde bir araya gelip ODTÜ mezunu olmanın gururunu yaşadıklarını okulumuzu layıkıyla temsil ettiklerini biliyoruz “ dedi.
ODTÜ Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin kuruluşundan bu güne yaptığı çalışmaları slayt gösterimiyle ekrana yansıtan Prof. Dr.Volkan Atalay, doğa ile ilgili Bir Ağaç Sizden Bir Orman Bizden Kampanyası, ODTÜ tarafından başlatıldığına dikkat çekti. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin 60.Kuruluş yılı etkinliği buluşmasına katılan misafir davetliler arasında. Paris Büyükelçimiz Hakkı Akil ve eşi Sefire İnci Akil, Grande Ecole’ler Dernek Baskani Jean Michel Chopin, ODTU Prof. Tayfun Akin, unlu neyzen Kudsi Erguner ve 50’ye yakin ODTU mezunu katıldı. Yıllar evvel ODTÜ’den mezun olanlar ile yeni mezunlar gecede hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

77 + = 84