PARİS’TEKİ TÜRKLER HALKOYLAMASI İÇİN SANDIK BAŞINADA

2,058
27 Mart 2017 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Yurt dışında yaşayan seçmenlerin vatandaşlık bilinciyle hareket ederek Türkiye’nin kaderini belirleyecek olan halk oylamasında, Almanya, Avusturya, Belçika, Fransa, İsviçre ve Danimarka’da gibi ülkelerde yaşayan Türk vatandaşları bu sabah yerel saatle 9:00 itibaren oy kullanmaya başladılar. Türkiye’nin Paris Başkonsolosluğu’nda bu sabah mesai başlangıcıyla başlayan oy kullanma işlemlerine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Türkiye’nin Pares Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa, Paris Başkonsolosluğu’na konulan 8 sandık arasından bir numaralı sandıkta oyunu kullandı. Büyükelçi Musa, oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada “ ilk saatler de oy kullanmak isdeğinini ifade eden Büyükelçi Musu sonraya kalsın istemedim, seçime ilgi gösterdiğimizin de basınımız tarafından görülmesini arzu ettik “ dedi.
Büyükelçi Musa, vatandaşların oy kullanacakları sandıkları Başkonsolos Görkem Barış Tantekin ile birlikte dolaştı sandık başındaki görevlilerle kısa sohbet etti. İlk gün sabah oy kullanan vatandaşlar, çok rahat oy kullandıklarını söylediler. Bugünden itibaren 9 Nisan günü akşam saat 21:00 kadar Fransa’daki vatandaşlarımız Cumartesi Pazar günü dahil olmak üzere oylarını kullanabilecekler.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.