PARİS’TEKİ ULUSLARARASI KUAFÖRLER BULUŞMASINDA TÜRK KUAFÖRLER

1,546
20 Eylül 2017 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa’nın başkenti Paris’te her yıl Uluslararası alanda geleneksel olarak düzenlenen, geleceğin saç modellerinin tanıtıldığı Kuaförler buluşmasında MBC’nin davetlisi olarak bu yıl Türkiye’yi İzzet Ezici, Nusret Harnuboğlu,Sezen Harnuboğlu ve Paris’ten Ali Sayılı adlı kuaförler temsil etti. Dünyanın dört bir köşesinden 60 yakın farklı ülkeden gelen kuaförler model mankenler üzerinde geleceğin saç modellerini tanıttılar.
Başkent Paris’in Fuar ve sergi alanı Porte de Versailles’deki organizasyon sonrası, katılımcı kuaförlere mesleki dayanışma çerçevesi içerisinde kapısını açan Paris’teki kuaförlerimizden Kuaför Deniz Kılıç’ın salonunda konuşma fırsatı bulduğumuz yarışmalara katılan kuaförler bu Uluslararası kuaförler buluşmasında Türkiye’yi temsil etmekten son derece mutlu olduklarını söylediler. Paris’teki Uluslararası kuaförler buluşmasına katılan ve kendi hazırladığı geleceğin saç modelini gösterme imkanı bulan Kuaför İzzet Ezici, katıldığı bu festiveldeki düşüncelerini şu şekilde dile getirdi ;
Paris’teki katıldığımız bu festivalde beklediğimiz şeylerden tabi ki sanatımıza ait gelişen teknolojiyle beraber üretilen ürünlerin değerli müşterilerimize daha iyi sonuçlarla muhteşem sanat saçları yaratıp güzel birşeyler sunabilme adı altında geldik. Türkiye ekibi olarak bize sunulan sahnede muhteşem bir gösteri ve başarıyla ülkemizi temsil ederek harika bir sahne shovu yaptık. Bizleri buraya davet eden herkese ve tabi ki sponsorumuz İtalyan firmasına teşekkür ediyoruz ve takım arkadaşlarıma öncelikle teşekkür ediyorum. Nuster Harnuboğlu,Sezen Harnuboğlu ve Ali Sayılı’ya, her zaman bir ekiptik ve her zaman da öyle kalacağız ve bu muhteşem sahnede yanımda onlarla beraber olduğum için gurur duyduğunu “söyledi.
Paris’teki bu kuaförler etkinliğine katılan kuaförlerden Sezen Harnuboğlu, ise düşüncelerini şöyle özetledi ; ” Aslında bu kuaförler buluşmasında aslında Türkiye’den katılımcı olarak ülkemizden fazla bir katılım olmadığını gördüm. Türkiye’nin bu Uluslararası kuaför camiasının bir parcası olamadığını gördüm, bunun için aslında biraz endişelendim, biraz da üzüldüm. Ama onun ötesinde, biz dünyaya Türk Kuaförleriin çok iyi işler çıkarabildiğini çıkarabileceğini göstermiş olduk. İnsanlar da bunu bana kalırsa hayranlıkla izlediler ve heyecanlandılar, o heyacanı bize de yansıttılar. Bizde çok heyacan duyduk o sahnede olmaktan, güzel bir sahne haçırlanmıştı, tüm ekip arkadaşlarımız ve mankenlerimizden ordaki dansçılarımıza kadar, aynı zamanda saçlarımızı hazırlayan Nusret Harnuboğlu’nun da emeği çok büyük, onun modelleri olmasaydı bizde var olamazdık aslında, başarılı bir organizasyon oldu bizim için başarılı bir çalışma oldu, bizim sahnemizde başarılıydı ekip arkadaşlarımızla hem de kendimle gurur duyduğumu söylemeliyim ” dedi.
Nusret Harnuboğlu, Bu yılkı Paris’teki kuaförler buluşmasında, neler bulduk neler gördük dersek, gerçekten çok muhteşem bir ambiyansdı öncelikle, Sezen beyin de söylediği gibi Türkiye’den biz aslında resmi olarak katılmak isterdik. Biz kendi bireysel imkanlarımızla katıldık bu etkinliğe, tabi ki davet edildik, daha önceki başka ülkelerde yapılan etkinliklerde de yine davet edilmiştik, bunun neticesinde biz buraya davet edildik ekip olarak arkadaşlarımzıla birlikte, yani yapmış olduğumuz çalışmalar ciddi alanda büyük beğeni aldığı için böyle bir buluşmada yer bulduk, muhteşemdi, burda aradığımızı bulduk mu diyelim. Evet aslında istediğimiz bir sahneyi gerçekleştirdik, aslında biz sanatsal açıdan bakıyoruz bu olaya, sanat açısından gerçekten muhteşem bir buluşmaydı arkadaşlarıma çok çok teşekkür ediyorum, arkadaşlarımın çok başarılı işler çıkardığını düşünüyorum ” şeklinde ifade etti.
Paris’teki Uluslararası kuaförler buluşması etkinliğine Paris’ten katılan Türk kuaför Ali Sayılı ise etkinlikte edindiği mesleki intibalar için şunları söyledi. ” Buluşmada sunumlar arasında bulunan ve erkekler için gelecek günlerde sıkca rastlayacağımız saç üzerine uygulanan yeni bir tasarımı kendi üzerinde gerçekleştiren ve bu konuda Türkiye’den gelen meslektaşı kuaför İzzet Ezici’nin tasarımını uyguladığını belirten Kuaför Sayılı, bu tasarım fikri buluşmadaki bizim yani izzet beyin fikriydi, ayrıca bu buluşmaya katılmak için yine İzzet bey aradı ve katılırmısın dedi bende tereddüt etmeden bu güzel ambiyans ortamında bulunmak benim için büyük bir gurur olurdu ve de öyle oldu. Paris’te mesleğini icraa eden bir Türk kuaför olarak, bu Uluslararası buluşmada Türk kuaförlerin ne kadar yetenekli olduğunu ve sanatkar olduklarının görülmesiydi amacamız, güzel bir duyguydu, beni böyle güzel bir etkinliğe davet eden ekip arkadaşlarım ve değerli meslektaşlarıma teşekkür ediyor ve dilerim ki gelecek yıllarda aynı güzellikte devam etmesini arzu ettiğini ifade etti.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

22 + = 31