PİYANİST GÜLSİN ONAY’DAN UNESCO’DA UNUTULMAZ BİR RESİTAL

1,857
22 Aralık 2015 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Piyanist Gülsin Onay, UNESCO’nun 70. yıl dönümü çerçevesinde düzenlenen etkinlik kapsamında unutulmaz bir resital verdi. Türkiye’nin UNESCO Nezdindeki Daimi Temsilciliği tarafından Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim ve Kültür Kurumu’nun (UNESCO) kuruluşunun 70. yıl dönümü çerçevesinde düzenlenen etkinlikte piyanist Gülsin Onay’ın resital verdi. UNESCO Genel Merkezi’nin desteğiyle gerçekleşen etkinlikte hazır bulunamayan UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova ekrana yansıtılan mesajıyla Sanatçı Onay’ya başarı diledi.

Etkinliğin ev sahipliğini üstlenen Türkiye’nin UNESCO Büyükelçisi Hüseyin Avni Botsalı, resital öncesi salondaki konuklara kısa bir konuşma yaparak UNESCO’nun insanlık adına dünya barışına yapmış olduğu katkılara dikkat çekti ve dünyada terör saldırılarından hayatını kaybedenlerin anısına bir dakikalık saygı duruşuna davet etti. Ünlü piyanist Gülsin Onay, UNESCO’nun konser ve toplantı salonunu dolduran Parisli sanatseverler için Robert Schumann, Felix Mendelssohn-Bartholdy, Frederic Chopin, Ahmed Adnan Saygun ve Cesar Franck gibi dünyaca ünlü tanınmış bestecilerin eserlerini icra etti.

Onay’ı dinlemeye gelenler sanatçıyı ayakta alkışladı. Sanatçı resitalin son eserini kanlı terör saldırılarında hayatını kaybedenlere armağan ettiğini söyledi.
Konseri izleyenler arasında Türkiye’nin Paris Büyükelçisi Hakkı Akil ve eşi Sefire İnci Akil, Türkiye’nin OECD Nezdindeki Daimi Temsilci Büyükelçi Mithat Rende ve Piyano Resitalinin ev sahipliğini üstlenen Türkiye’nin UNESCO Nezdindeki Daimi Temsilci Büyükelçi Hüseyin Avni Botsalı ve eşi Sefire İnci Botsalı ile UNESCO misyonunda görevli yabancı diplomatlar ve yakınları da yer aldı.
Resitalin ardından kendi eserlerini hayranları için imzalayan Gülsin Onay sevenleriyle katıra fotoğrafı çektirdi.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

87 + = 97