RESSAM CANAN BERBER’İN PARİS’TE “ MİSTİK GELİNLER SERGİSİ “

2,941
https://youtu.be/D4oOUEJtP80
12 Mayıs 2017 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Ressam Canan Berber, Paris’teki Linda Farrell Sanat galerisi’nde Kadın ve hayvan figürlerinden oluşan kişisel resim sergisi açtı. Sanatçı Canan Berber’in rengarenk boncuklu kadınlarından ve aynı şekilde hayvan figürleri üzerine sıkca kullandığı nar motifleri ile sergiyi gezenlerin ilgisini çekti.
Ressam Berber, O müthiş renk dünyasına ait kendine has tarzda bir çok Anadolu topraklarında yaşamış kadın figure ve onlara verdiği kilim deseni çağrışımı yapan motiflerle bezediği 40 yakın tablo Fransız sanatseverlerin büyük beğenisini kazandı.
Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra dil ve sanat eğitimi için 1993-1997 yılları arasında Londra’da yaşayan ressam İstanbul’a döndükten sonra daha çok çalışmalarını desen,renk ve seramik üzerine yapmış. Kendine has özel bir stile sahip olan ressam, farklı teknikleri ve materyalleri kullanarak tuval üzerine yağlı boya ve akrilik kullanarak yaptığı resimlerden oluşan ilk eserlerini 2000 yılında sergilemiş.
Zaman içerisinde yurtdışında başta Londra olmak üzere İtalya, Tataristan, Ukrayna ve Paris’te serge açan ressam Canan Berber, “ Anadolu topraklarında yaşanmış eski medeniyetlerden esinlenerek kadın figürleri ve mistik gelinler adını verdiği çalışmalarına kadın portreleri ve hayvan figürlerine ağırlık verdiğini “söyledi.
Ressam Canan Berber’in Paris’teki Linda Farrell sanat galerisinde açtığı serginin organizetörlüğünü üstlenen kendisi de aynı zamanda Ressam olan Gunseli Toker, “İmkanlarım dahilinde Türk ressam meslektaşlarımızın Paris’te serge açmalarına yardımcı olmaya çalışıyoru. Yıl içerisinde, karma ve kişisel sergiler olmak üzere, her ay olmasa da iki ayda bir sergi organizesini yaptığıın “söyledi. Serginin açılışanda bulunan sanatseverlerin arasında Türkiye’nin Paris Başkonsolosu Görkem Barış Tantekin de hazır bulundu.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

9 + 1 =