RESSAM ŞAİR YAZAR HİLAL DURDAŞOĞLU PARİS’TE KİTABINI İMZALADI.

276
15 Aralık 2023 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Ressam yazar şair Hilal Durdaşoğlu’nun “Şiir Gibi Özgür “ isimli Şiir kitabının Paris Anadolu Kültür Merkezi’nde imza günü düzenlendi, Anadolu Kültür Merkezi Başkanı Dr. Fıtrat Demir Onger, Şiir kitabı ve yazarı Durdaşoğlu’nu imza gününe gelen Parisli sanatseverlere tanıtan bir konuşma yaptı.

Dr. Onger, Burda kısa bir süre önce Şair Atol Behramoğlu’nun şiir kitabının tanıtımının yapıldığını ve bu akşam da Şair Hilal Durdaşoğlu’nun Şiir Kitabını tanıtmak istediğini belirttiği konuşmasına, Durdaşoğlu’nun şiir kitabı “Şiir Gibi Özgür “kitabından evvel yazmış olduğu Sosyal içerikli kitabından söz eden Dr. Fıtrat Demir Onger, yazarın iki kitabından da sitayişle söz ederek sözü ressam şair yazar Hilal Durdaşoğluna bıraktı.

Yazar Hilal Durdaşoğlu, Sayın Dr.Onger, yazmış bulunduğum iki kitabımı da kısaca özetledi. Çok heyacanlı olduğum yüzümün kızarmasından fark edildiğini düşünüyorum. Ben Paris’te yeniyim, Türkiye’de gerek sanat ve iş çevresinde tanıdıklarım var, ama dediğim gibi Paris’te çok yeniyim. Bugün burada imza günümde yapa yalnız kalacağım düşüncesi ağır basmıştı. Hatta bazı arkadaşlarımı n’olursunuz beni yalnız bırakmayın kimse gelmese de sizlerle sohbet etmiş oluruz demiş ve onları davet etmiştim. Eksik olmasınlar yalnız bırakmadılar, salondaki kalabalığı görünce doğrusu çok mutlu oldum.

Bir yazar, yazdığı kitap için yayın evi bulması bunun basılması ve de en önemlisi okuyucuya tanıtılıp onların hiç olmazsa birkaç sayfasını okuyup bilgi sahibi olması yazarı mutlu eder. Benim bu düşüncelerimi lütfen hoşgörüyle karşılayın, günümüzün en başarılı yazarları bile, çoğu zaman benim gibi heyacan duymuş hatta hayal kırıklıkları yaşamıştır. Ama ben sizlerin sayesinde mutlu bir heyacan yaşadım. Başta Paris Anadolu Kültür Merkezi’nde bana bu fırsatı vermiş bulunan Dr. Onger ve ekibine ve bu mutlu günümde bulunduğunuz için hepinize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum “ dedi.

İmza gününe gelenler arasından bir davetli Hilal Durdaşoğlu’nun Şiir kitabında yer alan bir şiiri okudu. Daha sonra yazar okurlarına kitabını imzaladı ve bazı okurları birlikte günün önemine vurgu yapacak olan birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler. İmza gününe gelenler için hazırlanan büfede yiyecek ve içecekler ikram edildi.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 10 = 20