SAADET PARİS KADIN KOLLARINDAN “8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ” ETKİNLİĞİ

360
9 Mart 2022 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Saadet PARİS Kadın Kolları , 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle başta Saadet Paris üyeleri olmak üzere hem cinsleriyle bir araya geldiler. Kadın Kolları Başkanı Meryem Ataş, yaptığı kısa konuşmada “Bugün, Paris’te memleketimizin kadınları olarak, anneleri olarak, kızları olarak 8 Mart Dünya Kadınlar günü vesilesiyle burda toplanmış bulunuyoruz.

Biz bugün burda, kadınların sorunları yerine, daha güzel şeylerden konuşmayı tercih ederdik. Ama maalesef bugün bunu yapmak istesek de kadınların sorunları ağır basıyor. Çektikleri çilelerin sonu bir türlü gelmiyor. Zamanla bunları aşacağımızı ümid ediyoruz ” dedi.

Çeşitli aile ve çevre nedenleri ile günümüz şartlarının getirdiği ağır yük ve sorumlulukları ön planda tutmak zorundayız. Güzel ülkemizde olduğu gibi gelip gurbet illerde bile gelip bizi bulan, kadına yönelik şiddet ve benzeri olayları konuşmak zorunda kalıyoruz « dedi.

8 Mart dünya kadınlar günü dolayısıyla hayata değer katan kadınlar adı altında yapılan 8 Mart dünya Kadınlar günü etkinliğinde, Fransa’da ayrım yapmaksızın Türk toplumu kadınlarına yapılan insani yardımlar ile, zor hayat şartlarında tüm olumsuzluklara göğüs gerip hayat mücadelesi veren örnek kadınlar, Saadet Paris oluşumunca ödüllendirildiler.

Yaptıkları örnek davranışlarından dolayı örnek gösterilen kadınlara plaketlerini veren Saadet Paris Kadın Kolları başkanı Meryem Ataş, Bu gün, bizlere düşen görev ve bizim amacamız bu hassasiyeti gösteren bütün kardeşlerimizle arasıra da olsa bir araya gelmektir ” dedi.

Saadet Paris Başkanı Ataş, Bizler bunu yapabiliyorsak, Fransa’daki Türk toplumunun özlemi olan ve özlemle kucaklaşabiliriz. Tüm farklılıklarımıza rağmen ellerimizi tutabiliriz.Yarınlarımız için önyargılarımızı bir kenara bırakabilir. Kadınlar olarak önce biz, huzur ve barış inşaa edebiliriz « şeklinde sözlerini noktaladı.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.