SANATÇI VE SANATSEVERLER PARİS ” LA GRAND PALAİS ” DEKİ SERGİDE BULUŞTU

1,717
14 Şubat 2020 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Başkent Paris’in tarihi sergi sarayı, Grand Palais, sanat dünyasına bir kere daha kapılarını açtı. Paris ‘in Champs Elysées caddesinde Concorde meydanına bakan tarafta konumlanmış Barok ve klasik mimarinin en guzel örneklerinden biri olan Grand Palais muhteşem kapı girişiyle sanatçı ve sanatseverleri karşılamaktadır.

1900 yılı başlarında inşaa edilen bu görkemli ve bir o kadar da ihtişamlı sergi sarayı 6000 bin tonluk cam ve özel tavan tasarımıyla kendisinin bir sanat eseri olma özelliğini korumuş ve bu güne kadar bir çok sergi ve Kültür etkenliğine ev sahipliği yapmıştır.

Her yıl en az 40 ın üstünde düzenlenen etkinlikler çerçevesinde ortalama iki milyonu aşkın kişinin çeşitli vesilelerle ziyaret ettiği bu gösterişli bina Art Capital adı altında 11 şubat 2020 tarihinde Uluslararasi bir Art Show’a bir haftalığına ev sahipliği yapıyor. Türkiyeden 6 farklı disiplin ile katılan ressamlarımız bu etkinlikte Türk sanatçılar çalışmış oldukları eserleriyle bu Uluslararası sergide kendilerine yer buldular.

La Grand Palais’deki Uluslararası resim ve heykel sergisi 11/16 Şubat 2020 tarihleri arasında ziyarete açık olan bu sergide, Armand Berberian’ın organizasyonuyla Ayhan Bozdemir, Esen Elderoğlu Tüneri Sevcan Birgören, Sibel Kasapoğlu, Oya Şener,ve Yasemin Keltek gibi Türk ressamlar katıldılar. Sergi, yüzlerce Fransız ressam ve heykeltraşın yanı sıra Uluslararası sanat arenasında tanınmış bir çok sanatçının eserlerini sergiliyor.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 82 = 92