SMA HASTASI ÖMER ALİ’YE YARDIM İÇİN PARİS’TE İFTAR YEMEĞİ DÜZENLENDİ

714
1 Nisan 2023 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’te SMA hastası Ömer Ali Tatlı adına İftar Sofrası kuruldu. Hayırsever Gülsüm Gök tarafından Elysee düğün salonunda ananevi Ramazan geleneklerine uygun olarak düzenlenen iftar yemeği öncesi, İlahi grubu tarafından ilahiler seslendirildi, Semazen gösterisi yapıldı, İftar yemeğine anne ve babalarıyla gelen çocuklar da unutulmadı. Nasreddin Hoca Çocuk Animasyonu gösterisiyle çocuk eğlendi.

Ömer Ali’nin Ramazan Sofrası iftar etkinliği sırasında, görüntülü olarak İzmir’de yaşayan Ömer Ali İnstagram üzerinden kısa olarak sesli olarak iftar yemeğine gelenlere seslendi. Daha sonra Ömer Ali’nin babası Ertuğrul Tatlı, başta yardım gecesi Ramazan sofrasını düzenleyenlere ve yardım için iftar yemeğine gelenlere teşekkür etti. Oğlu Ömer Ali’nin tedavisinin Almanya’da yapılabileceğini ifade etti.

Baba Ertuğrul Tatlı, oğulları Ömer Ali’ye 1,5 aylıkken Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip-1 teşhisi konuldu. Tedavisinin yurtdışında yapılabileceği anlaşılınca, hayırseverlerin desteğiyle bir miktar yardım parası toplandı. Toplanan yardım yapılacak ameliyat giderinin % 70’ni karşılayabildiğini % 30 dolayında geri kalanı hayırseverlerin destekleri sayesinde toplanacağı ümitlerini yitirmediklerini söyledi.

Paris’te düzenlenen Ömer Ali Ramazan Sofrası için iftara gelenlerin maddi katkılarıyla ve iftar yemeği organizasyonuna sponsor olarak destek olanları katkılarıyla ve gecede hayırseverlerin bağış yaparak katkıda bulunduğu belirli bir miktar paranın Ömer Ali’nin tedavisi için organizasyon tarafından Ömer Ali adına açılmış yardım hesabına havale edileceği kaydedildi.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 31 = 38