TİP MİLLETVEKİLİ BARIŞ ATAY PARİS’TE SEÇMENLERLE BULUŞTU

306
21 Nisan 2023 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkan Yardımcısı Barış Atay Mengüllüoğlu, Fransa’nın başkenti Paris’te halk buluşmasında Türkiye’de 14 Mayıs 2023 Paris günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri üzerine konuştu.

Paris’teki Fransa Kominist Partisi’nin Merkezi’ndeki konferans salonunda, Fransa’daki Türkiye İşçi Partisi üyeleri ve sempatizanları tarafından organize edilen ” Paris Halk Buluşması ” toplantısına katılan Fransa’da yaşayan seçmenlere Türkiye’de yapılacak olan seçimlere yönelik bilgilendirme ve Türkiye İşçi Partisi (TİP ) Seçim proğramı anlatıldı.

Düzenlenen Proğram çerçevesinde, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Fransa Temsilcisi Mustafa Hasan Güneş, yaptığı konuşmada Fransa’daki çalışmaları hakkında, Halk Buluşmasına katılan seçmenlere bilgi verdi. Türkiye’den Fransa’ya Erasmus Proğramı çercevesinde gelen İstanbul Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinden Burak Siperli, yaptığı konuşmada, Partinin kuruluş ve çalışmaları hakkında kısa bilgi verdikten sonra, kürsüye konuşmacı olarak Türkiye İşçi Partisi (TİP) Yurtdışı Kadın Çalışmaları temsilcisi Hazal Alarcın, Dünyada ve Türkiye’deki kadın hakları üzerine yaptığı konuşmada Kadınlar haklarına sahip olabilmeleri için bu seçimde oylarını Türkiye İşçi Partisine vermeleri gerektiğini söyledi.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkan Yardımcısı Barış Atay Mengüllüoğlu, Avrupa’da yaşayan seçmenlerle buluşmaya İngiltere’nin başkenti Londra’da başlayıp sırasıyla Paris, Brüksel ve diğer 6 Avrupa ülkesindeki vatandaşlarımızla bir araya gelip Türkiye İşçi Partisi (TİP) seçim çalışmaları hakkında bilgilendirmeler yapacak. Barış Atay, Paris’teki Halk Buluşmasında yaptığı konuşmada, çalışmaların en önemli noktasının Türkiye’deki mevcut iktidardan kurtulmak olacağını ifade ettiği konuşmasında, Türkiye’de demokrasi istiyorsak, mevcut iktidarı göndermek zorundayız bunun içinde iş siz seçmenlere düşüyor “dedi.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkan Yardımcısı Barış Atay, Türkiye’de meydana gelen depremde yaşananlara da dikkat çektiği konuşmasında yaşananları az çok herkes gördü. Ama biz olayı yaşayanlardanız, durumun vahametini anlatmanın hiç de kolay olmadığını belirtti ve kendisinin Memleketi Hatay’dan aday olma yerine Antalya’dan Milletvekili adayı olduğunu bunu da gezi Davası tutuklusu Avukat Can Atalay’ın kazanıp dışarı çıkması için yaptığını ifade etti.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

88 + = 90