TÜRK HAVA YOLLARI UEFA EURO 2016 İLE SPONSORLUK ANLAŞMASI YAPTI

1,836
10 Aralık 2015 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Türk Hava Yolları (THY) Fransa’nın ev sahipliğinde yapılacak Avrupa Futbol Şampiyonası EURO 2016’ya sponsor oldu. Daha önce de Euroleague başta olmak üzere spor dünyasından birçok isim ve organizasyona sponsor olan THY’nin Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, yeni müjdeler verdi. İlker Aycı, UEFA ile sponsorluk anlaşmasının imza töreninden önce Paris yolculuğunda 11 bin fitte önemli açıklamalar yaptı. Havada gazetecilere konuşan Aycı, THY markasının önlenemez yükselişi ile birlikte bir çok kulüp, kurum ve kuruluşlardan sponsorluk teklifi aldıklarını belirtti. Süper bowl Sponsorluğunda son aşamaya geldik. Euroleague finali ile beraber, 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nı Türkiye’ye almak için istekli olduklarını ve yoğun çalışmaların sürdüğünü açıklayan İlker Aycı, Amerikan Futbol Ligi Süper Bowl organizasyonuna da sponsor olmayı planladıklarını ve bu konuda da hazırlıkların son aşamaya geldiğini söyledi. Aycı, EURO 2016 eleme gruplarının bitmesine iki maç kala UEFA ile sponsorluk için anlaşmaya vardıklarının vurgusunu da yaparak, açılış maçını Fatih Terim’in de söylediği gibi ev sahibi Fransa ile oynamak istediklerini dile getirdi.

THY markasının dünyanın önde gelen hava yolu şirketlerinin içinde ve en önde yer aldığını söyleyen İlker Aycı, “1960’tan bu yana Avrupa Futbol Şampiyonası yapılmaktadır. Enteresan olan bir hava yolu şirketi ilk kez bu turnuvaya sponsor olmuştur. O’nun da adı iftihar ile söyleyebilirim ki THY’dir” şeklinde konuştu. Fransa ile açılış maçını oynamak istiyoruz. Türk milli takımına ne kadar güvendiklerinin ortada olduğunu belirten İlker Aycı, “Biz böyle bir şampiyonaya sponsor olurken daha milli takım finalleri garantilememişti. Ama ay-yıldız sevgimiz, öngörümüz ve milli takım oyuncularına inancımız bize imzaladığımız sponsorluk anlaşmasının ne kadar yerinde olduğunu gösterdi. Grup maçlarının bitmesine iki maç kala UEFA ile sponsorluk için anlaşmaya vardık. Fatih Terim’in de söylediği gibi ev sahibi Fransa ile açılış maçını oynamak ve finale kadar gitmek istiyoruz” dedi.

Aycı, tasarımı planlanan bir THY uçağının turnuva boyunca milli takıma tahsis edileceğini ifade ederek uçağın şampiyona sonrasında da boyalı olarak hizmet vereceğini söyledi. Aycı, TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı’nın da kendilerine büyük destek verdiğini, federasyon ile birlikte çalışmaktan büyük keyif aldıklarını sözlerine ekledi. Son beş yıldır ‘Avrupa’nın En İyi Hava Yolu Şirketi’ ilan edilen Türk Hava Yolları, Avrupa Futbol Şampiyonası’nın 55 yıllık tarihinde bir ilk gerçekleştirip, önümüzdeki yıl Fransa’da düzenlenecek UEFA EURO 2016’nın ilk resmi hava yolu ortağı olarak, UEFA tarafı ile sponsorluk anlaşmasına imza attı.
Türk Hava Yolları’nın Avrupa’da 42 ülkede 107 noktaya uçuyor olması, işbirliğindeki uyumu da ön plana çıkarıyor. Turnuvada yer alan 24 ülkenin, halihazırda 22’sini içeren ve ev sahibi Fransa genelinde, toplamda 6 noktaya ulaşan uçuş ağı sayesinde bayrak taşıyıcı hava yolunun, turnuvayı herkes için kolaylıkla ulaşılabilir kılması, işbirliğinin öncelikli hedeflerinden biri olduğu belirtildi. Anlaşma içeriği aynı zamanda, turnuva takipçilerine çeşitli ayrıcalıkların kapısını da açıyor.

Turnuva izleyicisine, sosyal medya kampanyaları üzerinden sağlanacak çok sayıda olanak ve turnuvada rekabet edecek takımlara özel çarter tarifesi uygulanacak. Aycı: Bu güce katkı sağlayacak olmaktan çok mutluyuz dedi. Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, anlaşmayla ilgili yaptığı açıklamada, “Farklı ulusları, yüzyıllardır aynı heyecan ve coşkuyla ortak bir paydada buluşturan spor dalları, uçuş sağladığı 100’ü aşkın ülke üzerinden dünya kültürlerini birbirine bağlayan Türk Hava Yolları için, ortak proje geliştirmede en anlamlı mecra. Bugün, sporun birleştirici gücü ve olağanüstü coşkusuna yeni bir işbirliğiyle katkı sağlayacak olmaktan son derece mutluyuz dedi.

Henüz imza attığımız sponsorluk anlaşmasıyla, kitleleri bağlamaktan da öte, adeta birbirine kilitleyen futbolun en önemli organizasyonlarından birinin, UEFA EURO 2016’nın resmi hava yolu ortağı olarak, başta Türk Milli Takımı olmak üzere, diğer tüm ulus takımlarına, mücadelelerinde başarılar diliyoruz” dedi. Öte yandan Epstein: Avrupa’nın en iyi hava yolu ile çalışmanın çok heycan verici olduğunu söyleyen, UEFA Organizasyonları Pazarlama Direktörü Guy-Laurent Epstein ise yaptığı açıklamada, “Avrupa’nın en büyük futbol organizasyonunda, Avrupa’nın en iyi hava yolu ile birlikte çalışacak olmak bizler için şüphesiz heyecan verici. Bu büyük turnuva kapsamında, Türk Hava Yolları’nın sağlayacağı özel fırsatlar ve yenilikçi aktivasyonlar sayesinde dünyanın dört bir köşesinden Fransa’ya ulaşacak taraftarlarla önümüzdeki yıl, bambaşka bir turnuvaya tanık olacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 18 = 22