TÜRK VE AZERBAYCANLI SANATÇILARIN ESERLERİ LOUVRE’DA

1,275
13 Haziran 2017 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Dünyanın moda ve sanat merkezi olarak bilinen Fransa’nın başkenti Paris’te Türk ve Azerbaycan sanatı açısından önemli bir etkinlik gerçekleşti. Fransa’nın dünyaca ünlü Louvre Müzesi’nin Carrousel salonunda 9-11 Haziran tarihleri arasında dünyanın bir çok ülkesinden onlarca sanatçının katıldığı Uluslararası Resim ve Heykel sergisinde genç nesil sanatçıların eserleri sergilendi. Uluslararası alandaki bu sergiye Türkiye ve Azerbaycan’dan sanatçılar katıldı.
Louvre Müzesi Carrousel Salonu’ndaki sergide, Türk sanatçıların eserleri, Azerbaycanlı sanatçılarla birlikte salonun farklı yerlerinde sergilendi. Resim ve Heykel dalında sergiye katılan her sanatçı eserlerini, dünyanın çeşitli ülkelerinden Paris’e gelen sanat severlere tanıtma imkanı buldular. Aynı zamanda, Türkiye’den ilk olarak Uluslararası alandaki sergiye katılan sanatçılar, sergide yer alan diğer ülke sanatçılarının eserlerini görme imkanı bulduklarını, bunun da genç sanatçılar açısından güzel bir fırsat olduğunu söylediler.
Louvre Müzesi Carrousel Salonu’nda düzenlenen daha evvelki Uluslararası sergilere katılan çalışmalarını Paris’te sürdüren Azerbaycanlı genç sanatçı Mayram Alakbarlı karma serge yerine kenti açtığı standında eserlerini sergiledi. Uluslararası düzeyde açılan serginin açılışında Türk ve Azerbaycanlı sanatçıların standlarını dolaşan Azerbaycan’ın Paris Büyükelçisi Elçin Amirbayov sanatçılarla sohbet etti ve çalışmalarından dolayı sanatçıları tebrik etti.www.(Tan-Sar) Hodrimeydan.tv

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.