TÜRKİYE’NİN PARİS BÜYÜKELÇİLİĞİ’NDE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI RESEPSİYONU

590
29 Ekim 2021 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Türkiye’nin Paris Büyükelçiliği Cumhuriyetin ilanının 98’inci yıl dönümü nedeniyle Büyükelçilik rezidansında resepsiyon düzenledi. Cumhuriyet Bayramı dolasıyla düzenlenen resepsiyona Covid-19 salgını tedbirleri dolayısıyla az sayıda davetlinin katıldığı bir program hazırlandı. Cumhuriyet Bayramı Kutlama resepsiyonuna gelen davetlileri Büyükelçi Ali Onaner ve eşi Sefire Yasemin Onarer, Paris Büyükelçiliği Silahlı Kuvvetler Ataşesi Kurmay Albay Sefa Koruk ve eşi İlknur Koruk karşıladı.

Paris Büyükelçiliği rezidanında gerçekleşen Cumhuriyet Bayramı kutlama programı, Türk ve Fransız Milli marşlarının okunmasıyla başladı. Proğramın açılış konuşmasını Büyükelçi Ali Onaner yaptı. Büyükelçi Onaner, Fransızca ve türkçe olarak iki dilde yaptığı konuşmasında konuklara hoşgeldiniz dedi. Ve “Bugün burada bayramlaşmak için bir araya geldik. En büyük bayramımızı kutluyoruz. Cumhuriyetimizin 98’inci yıl coşkusunu ve sevincini beraberce doyasıya yaşıyoruz ve inşallah dünya durdukça da yaşamaya çalışacağız” dedi.

Büyükelçi konuşmasının devamında ” Değerli misafirler tüm dernek temsilçileri vatandaşlarımız ve iş adamlarımız hepinize burda olduğunuz için bizimle yabancı dostlarımıza ev sahipliği yaptığınız için çok teşekkür ediyorum. Bugün Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98’nci yılını kutluyoruz. Bundan büyük bir onur, gurur ve büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bunun ne anlama geldiğini bilmeliyiz ve çevremize, çocuklarımıza ve yabancı dostlarımıza anlatmalıyız. Bugün burda bir araya geldiğimizde bu birlikteliğin ve bu amaca hizmet etmesini diliyorum.

Ben Cumhuriyet vesilesiyle sayın Cumhurbaşkanımızın mesajından da alıntı da bulunarak bu günün önemine bu bayramın hepimiz için önemine tekrar değinmek istiyorum. ‘ Bugün bizim tüm Türkiye’de hep birlikte kutladığımız bir bayram. Bu yüzden milletce en büyük güvencimiz olan birliğimize, beraberliğimize ve kardeşliğimize sım sıkı sarılarak büyük ve güçlü Türkiye davamızı hayata geçirmenin mücadelesini vereceğiz, veriyoruz bundan sonrada vermeye devam edeceğiz.

Yürüttüğümüz bu mücadelede Milli Mücadeleyi zafere taşıyan Cumhuriyetimize hayat veren çelikten irade 98 yıldır olduğu gibi bugün de rehberimiz olmayı sürdürüyor sürdürecek. Bu düşüncelerle 29 Ekim Cumhuriyet bayramınızı tebrik ediyor hepinizin bayramını tebrik ediyor, milletimize sağlık huzur ve esenlik diliyorum’ . Cumhurbaşkanımızın bu mesajını internet sayfamızda, sosyal medya hesaplarımızda tam metnine erişebilirsiniz. Bu vesileyle tekrar iyi bayramlar diliyorum ve hepinize tekrar teşekkür ediyorum bugün burda olduğunuz için “dedi.

Cumhuriyet bayramı Kutlaam resepsiyonuna katılan davetlilere, türk mutfağından yiyecek ve içecek ikramında bulunuldu.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 31 = 35