TÜRKÜLERİN EFENDİSİ PARİS’TE TÜRKÜ SEVENLER İÇİN SÖYLEDİ

1,000
8 Mayıs 2019 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paşkent Paris’in güzide restaurantlarından ‘Les Grillades De Seine’ Paris’teki türkü severlere unutamayacakları çok güzel bir akşam yaşattı. Seine Nehri üzerinde açtıkları ‘ Ocakbaşı ‘ restaurant leziz yemeklerinin yanı sıra servis ve ambiyansına ‘ Türkülerin Efendisi Ender Balkır’ı dinlemeye gelen türkü severler hayran kaldılar.

Les Grillades De Seine restaurant aydınlık mekanı ve bir o kadar da lüks hazırlanmış dekorunın yanı sıra, kendin pişir kendin ye formatı ayrı bir hava vermiş, 120 kişilik mekanın Seine nehrini gören cam kenarına konulan mangallı masalara oturanlar, mangalda etini pişirirken Seine Nehri üzerinde yüzen kuğuları seyredip keyfle rakısını yudumluyor ve ‘ Türkülerin Efendisi Ender Balkır’ın söylediği birbirinden anlamlı ve güzel yüreğe hitap eden türküleri coşkuyla dinleyerek çok güzel farklı bir akşam geçirdiler. Ender Balkır’ın ‘Les Grillades De Seine’ restaurant da verdiği konserde sevilen sanatçı Balkır, en beğenilen eserlerini türküseverler için okudu.

Başkent Paris’in Merkezi’ne 40 km mesafede olmasına ragmen türküseverlerin yoğun ilgi gösterdiği konserde, “Bedenimde Değil Ruhumda Sızı”, “Erisin Dağların Karı”, “Mihriban” gibi son zamanların en sevilen eserlerinin yanı sıra, deyişler ve anlamı derin türküler de seslendirdi. Dinleyicilerin de sıklıkla çalınan eserlere eşlik ettiği konserin sonunda Sanatçı Ender Balkır, ‘Les Grillades De Seine ‘ restaurantı dolduran hayranları tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

3 + 3 =