UKRAYNA’YA SAVAŞ AÇAN RUSYA DEVLET BAŞKANI PUTİN PARİS’TE PROTESTO EDİLDİ

300
5 Mart 2022 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’te Ukrayna ile dayanışma gösterisi.Başkent Paris’in ünlü Republique Meydanı’nda bir araya gelen binlerce kişi Rusya’yı protesto etti. Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasını protesto eden binlerce Fransız, Ukrayna’ya desteklerini göstermek icin başkent Paris’in Republique meydanında toplandı.

Baskent’teki gösteriye cumhurbaşkanlığı adaylarından Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo ve Yeşiller Partisi’nden Yannick Jadot’da katıldı. Protesto yürüyüşüne katılanlar sık sık katip Putin, Ukrayna’dan çık sloganları attıp alkışlarıyla Putin’i protesto ettiler

« Ukrayna ile Dayanışma » sloganı ile düzenlenen gösteriye, sendikalar, siyasi parti üyeleri ile belediye encümenlerinin katıldığı dikkat çekti. Fransa ve Ukrayna bayraklarının yanı sıra Gürcistan ve bazı komşu ülkelerin bayraklarını taşıyan göstericilerin olduğu görüldü.

Rusya Devlet Başkanı Putin’i protesto gösterisi yürüyüşüne katılan Fransızların yani sıra Ukraynalılar ve savaş karşıtı Ruslar ile Paris’te yaşayan çeşitli ülkelerin vatandaşlarının da protesto yürüyüşünde yer almaları dikkat çekti. Protesto gösterisi Republiqe meydanı’ndan başlayıp Bastille Meydanı’nda son buldu.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

1 + 4 =