ULUSLARARASI GURUR KATEGORİSNDE EN İYİ BÜYÜKELÇİ ÖDÜLÜ HAKKI AKİL’İN

2,450
25 Mayıs 2016 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

İzmir’de görev yapan akademisyen Gültekin kardeşler, geliştirdikleri “Barış İletişimi” modeli üzerine yaptıkları çalışmalar çerçevesinde, Türkiye’nin Paris Büyükelçisi Hakkı Akil’i Uluslararası barış ombudsmanlığı mekanizmasında Türkiye’nin Onur elçisi olarak belirlediklerini açıkladı. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bilgehan Gültekin ile Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tuba Gültekin kardeşler, Büyükelçi Akil’e Paris’teki makamında ödülünü taktim ettiler.
Gültekin kardeşler, 2012 yılında çalışmaya başladıkları “Barış İletişimi” yurt içinde ve yurt dışında diplomatlar üzerine yaptıkları çalışmalar için bir çok ülkeye seyahat etmişler ve proje kapsamında 25 Avrupa ülkesinde 50 büyükelçi, yüze yakın diplomatla görüşmeler yapmışlar ve sonuç olarak Türkiye’yi Yurtdışında “Barış İletişimi” diyaloğunu en iyi kuran Büyükelçi olarak Hakkı Akil’ gerek diplomasi çevresi ve halk nezdinde kişisel ilişkilerinden dolayı Uluslararası barış ombudsmanlığı ünvanı ve ödülünü almaya layık bulduklarını söylediler.
Ödülün taktimi sırasında kısa bir konuşma yapan Prof.Dr. Bilgehan Gültekin, “Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi ile Dokuz Eylül Üniversitesi ve Buca Eğitim Fakültesi doktora öğrencileriyle bir diplomatik iletişim ölçeği geliştirdik sayın Büyükelçim. Bu ölçek çerçevesinde 50 Büyükelçi 2 Dışişleri Bakanı ile yüz yüze akademik görüşmeler yaptık. Bazı devlet adamlarımızla, Siyasi liderlerimizle görüşmelerimiz oldu. Öğrencilerimize uyguladığımız, Türk toplumuna uyguladığımız anketler oldu. Bütün bunların sonucunda zatialiniz Türkiye’nin Uluslararası gurur kategorisinde en iyi Büyükelçi olarak değerlendirildi, biz büyük onur duyuyoruz bu ödülü size taktim etmekten. Temsiliyet gücünüzle, kişiler arası iletişim yeteneğinizle, barış liderliğinizle, ülkemizin temsiliyetinde çok stratejik özel bir yeriniz var. Ödülümüzü kabul buyurduğunuz için onur duyuyoruz “ dedi.
Uluslararası gurur kategorisinde en iyi Büyükelçi ödülünü yapan Prof.Dr. Bilgehan Gültekin’in elinden alan Büyükelçi Akil, “Çok teşekkür ederim sağolunuz, bende sizi böyle bir araştırma yaptığınız için tebrik ederim. Hakikaten Ünuversiteleriminiz önümüzdeki dönemde de değişik alanlarda ve akla gelmeyen alanlarda bu tür yenilikçi araştırmalar yapması bence her bakımdan hayırlı olacaktır. Bu ödüle beni layık gördüğünüz için gerek size gerek iletişim fakültesine gerek Tuğba hanımın fakültesine doktora öğrencilerine ve emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum sizin huzurunuzda, her zaman bu ödülü gururla bu taşıyacağım “ dedi

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

24 + = 26