ÜNİVERSİTELİ ALTIN FIRÇA PARİS’TE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

1,024
16 Kasım 2019 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Geçen hafta direksiyon başında geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden, Paris’teki Türk Toplumunun yakınen tanıdığı “Üniversiteli Altın Fırça Metin Benlikaya, Paris’teki dost ve yoldaşlarının omzunda son yolculuğuna uğurlandı.

Paris ve banliyölerindeki Türk esnafın işyerlerinin tabelalarını yazıp takan ve herkesin “ Üniversiteli Altın Fırça “olarak tanıdığı Metin Benlikaya, Paris’in banliyösü Alfortville’de toprağa verildi. Paris’te işe giderken geçirdiği kalp krizi sonucu kullandığı arabanın direkisyon başında hayatını kaybeden Benlikaya, Adli incelemelerin tamamlanmasının ardından Adli morgdan alınarak Kızı Barbara ve Oğlu Kubilay ile Kardeşi Savaş Benlikaya ve Paris Dersim Kültür Derneği üyesi yoldaşlarının katılımıyla kalacağı ebedi mekana bırakıldı.

Merhum Benlikaya’nın defnedildiği mezarlıkta düzenlenen kısa bir tören yapıldı. Merhumun vasiyeti üzerine, Kırım Tatarlarının bayrağı serili tabutun çevresinde sevenleri bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Daha sonra arkadaşları ve oğlu Kubilay merhumun anısına kişiliği ve dostluğu üzerine birer konuşma yaptılar. Yoğun şekilde yağan yağmurla karışık kar altında yoldaşlarını son yolculuğuna uğurladı dost ve sevenleri.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 58 = 60