VATAN PARTİSİ ÜYESİ YURTÇİÇEK, PARİS’TE AÇIKLADI: KÜRDİSTAN KURULAMAZ

1,712
29 Şubat 2016 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Vatan Partisi Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Bayram Yurtçicek, Parti proğramında yer alan “ Halk Toplantıları “ çerçevesinde Fransa’nın başkenti Paris’teki bir Türk lokantasında düzenlenen yemekli toplantıda “ Türkiye Yol Ayrımında “ başlıklı sohbet ortamında gerçekleşen toplantıda, başta “ Bölücü terör “ olmak üzere “ Yeni Anayasa ve Suriye Krizi “ üzerine bilgiler veren Bayram Yurtçicek, “ Türkiye Cumhuriyet Rejimiyle yönetilen bir ülkedir. Laik ve Üniter bir Devlettir. Ülkede Cumhuriyet rejimini değiştirmeye, ülkeyi bölmeye kimsenin gücü yetmez yetmiyecektir “dedi.

Güney Doğu’da meydana gelen son aylardaki olaylara da dikkat çeken Vatan Partisi Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Bayram Yurtçicek, Orda PKK halktan desteği bulamamıştır, Türk ordusuyla başa çıkabileceğini düşünmek hiç bir mantığı sığmaz. Kendini telef etmenin dışında hiç bir işe yaramayacaktır. Operasyınların uzaması asker ve güvenlik güçlerinin sivil halka zarar vermek istemedikleri için süre uzamıştır, yoksa kısa sürede bölgede asayiş sağlanırdı. Ama dediğim gibi güvenlik güçleri sicil halka zarar vermek istemediği için için süre uzamıştır “dedi. Bu durama gelmenin tek nedeni çözüm sürecidir, biz zamanında söyledik hiç bir işe yaramayacağını bu sürecin. AKP bile anladı ama maalesef CHP bunu anlayamadı. Oslo görüşmelerinde Milli İstihbarat Teşkilatının 2 numarası kadın, PKK’lı muhataplarına “Her yere bomba mühimmat yığdınız”dedi demek ki devlet biliyormuş. Ama çözüm için güvenlik güçlerinin operasyon isteklerine izin verilmedi ve bu güne durum gelmiş olduğunu “ ifade etti.

Suriye konusuna da temas eden, Yurtçicek, Türkiye’nin Suriye’nin iç işlerine karışmaması gerekirdi. ABD Esad kalacak diyor şimdi. Esad kalacak. Ama Cumhurbaşkanı Erdoğan gidecek. Saflar netleşmeye başlamış olduğunu ifade etti. Bayram Yurtçicek’e göre : “ kimse heveslenmesin Kürdistan kurulacak filan diye, Bölgeyi ve bölge halkını bilen birisi olarak ve Uluslararası konjöktüre bakıldığında bunun mümkün olmayacağını biz Vatan Partisi olarak dile getirdik, olamaz da, Cumhurbaşkanı heyecanla ortaya atıldı ve de gurur duyuyordu ben Orta Doğu Projesi eş başkanıyım diye, ABD’nin ve emperyalizmin oyununa geldi. Türkiye’nin düşmanı Ne Esad ne Suriye, Ne Rusya ne de İran, Türkiye’nin düşmanı Emperyalizmdir. Biz bunu biliyoruz bunun için de Batı Asya Birliğini kurmaktan yanayız. Türkiye,Azerbaycan,Gürcistan, Lübnan,Irak,Suriye gibi ülkelerin katılımıyla hatta buna Ermenistan’ı da dahil edebiliriz “dedi. Türkiye’de son günlerde telefuz edilen erken seçim konusuna da değinen Yurtçicek, mümkün değil,AKP’nin karşısında yeterli Muhalefet olmamasından dolayı AKP’nin istediğini elde etmeye çalıştığını, CHP’nin durumunun ortada MHP’nin içinin karıştığını, HDP eşittir PKK dedi.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

57 + = 64