VİTRAY SANATÇISI TÜLAY MUSA’NIN RESİMLERİ ” BARIŞA BAKIYOR ” ADLI KARMA SERGİDE

717
13 Kasım 2019 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

UNESCO Topluluk Birliği ve Uluslararası Kültürel Diplomasi Derneği’nin katkılarıyla, “Barışa Bakıyor” adlı resim sergisi Rusya Federasyonu’nun Paris’teki Ticaret Merkezi’nde açıldı. Bu çercevede, Barış içinde birlikte Yaşama’nın kültürel temelleri konulu sanat ve kültürel etkinlik düzenlendi.

Slayt gösterimiyle Rusya Federasyonu’ndaki toplulukların, çeşitli tarihlerde düzenledikleri Dini ve folklorik ağırlıklı gösterileri ekrana getirildi. Slayt gösterimi sonrası, Ortodoks din adamı slayt gösterimi ve gösterimde yer alan etkinlikler üzerine kısa açıklamalarda bulundu. Ticaret Merkezi’nde düzenlenen etkinlik program gereği, iki farklı grubun konseri oldu, Dini ilahiler ile Rusya Federasyonu Askeri Müzik korosu Tenor’u sahne aldı.

Konser sonrası, UNESCO Topluluk Birliği ve Uluslararası Kültürel Diplomasi Derneği’nin düzenlediği “Barışa Bakıyor” adlı, resim sergisinde, Türkiye’nin Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa’nın eşi Sefire’nin cam (vitray) eserleride yer aldı. Sergi gezenler ve konser etkinliğini izleyenler için resepsiyon verildi.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 43 = 48