CHP FRANSA BİRLİĞİ’İNDEN SANATÇI SEZEN AKSU VE GAZETECİ SEDEF KABAŞ’A DESTEK

305
30 Ocak 2022 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Cumhuriyet Halk Partisi Fransa Birliği, Ses Sanatçısı Sezen Aksu’u 5 yıl evvel yaptığı şarkı sözlerinden dolayı başta Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, olmak üzere sanatçıya tepki gösterenlere ve de, söylediği bir ata sözünü Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş’a Paris’te Eyfel kulesi karşısındaki Trocadero meydanında destek gösterisi yaptılar.

Büyük Çamlıca Camisi’nde cuma namazını kılmasının ardından cemaate seslenerek isim vermeden Sezen Aksu’yu hedef aldığını belirten CHP Fransa Birliği üyeleri, Sezen Aksu’nun ‘Şahane Bir Şey Yaşamak’ şarkısında geçen “Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e…” sözleri nedeniyle başlayan tartışmaya dahil olan Erdoğan, mihrapta yaptığı konuşmada “Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir.

Havva validemize kimsenin dili uzanamaz. Onlara da had bildirmek bizim görevimizdir” dediğini belirten sanatçıya destek verenler, her ne kadar sonradan sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Ben Sezen Aksu’yu kastetmedim açıklamasını yapmış olsada, sanatçının rencide edilmesi, bir Cumhurbaşkanı tarafından da olsa kabul edilemez dediler.

Öte yandan, gazeteci Sedef Kabaş’ın söylediği bir ata sözü üzerinden Sayın Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği ididasıyla tutuklanması da kabul edilemez. Okuduğu bir şiir’den dolayı hapis yatmış olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazetecinin söylediği atasözünü biz hoşgörüyle karşılamasını düşünürdük. Bizler bugün burda, başta Sanatçı Sezen Aksu olmak üzere Sedef Kabaş’a destek vermek için bulunuyoruz. Ülkemizde bu olanlardan dolayı üzülüyoruz şeklinde konuştular.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

41 + = 44