FRANSA YENİ TÜRK MARKETLER ZİNCİRİ ” MARKA MARKETLER “İLE TANIŞTI

2,505
14 Haziran 2019 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa yeni Türk marketler zinciri “Marka Market” ile tanıştı. Fransa’da yüzlerce şubeleri bulunan marketler zincirine yeni bir halka daha eklendi : Paris’te faaliyet gösteren Türk gıda toptancısı ÖZ-PA yönetimi, “Marka Marketler” adı altında yeni mağazalar zincirini faaliyete geçirdi.

Dört Türk vatandaşı tarafından kurulan ve helal gıda ürünleri satan “Marka Marketler” zinciri böylece Fransa’da hali hazırda indirimli marketler sektöründe faaliyet gösteren marketler zincirine şimdilik 6 mağazayla dahil oldu.

“Marka Marketler”in kurucularından Hakan Çetin, altı şubesiyle faaliyete gecen yeni Helal Türk marketler zincirini şöyle anlattı :

“Marketlerimizde bulunan ürünlerin tamamı markalardan oluşuyor. Aslında 15 yıl önce başladık biz bu işin startını vermeye, toptan bölümünde. Üç yıl önce trok mağazası açtık ve altı aylık bir süre içerisinde de halkımızın yoğunlukla yaşadığı başkent Paris’in banliyölerinde kaliteli, taze, helal ve bununla birlikte bütçeye uygun hesaplı ürünleri tüketicilerimize sunmak için bir marketler zinciri açma kararı verdik.

Marketlerimizde bulunan ürünlerin çoğunu, başta Türkiye’den olmak üzere Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden ithal ediyoruz. Müşterilerimize, mağazalar zincirinin isminden anlaşıldığı gibi “Marka” ve kaliteli ürünleri sunmaktayız. Prensip olarak müşterilerimize her daim kaliteli ve taze ürün sunarken, bütçelerini de ön planda tutuyoruz.

“Marka Marketler” zincirinde kuşkusuz en hassas olduğumuz reyon et mamulleri reyonumuzdur. Etlerimizin helal kesim olmasıdır. Ayrıca taze meyve ve sebzeleri müşterilerimize sunmaktayız.

Temel gıda ve züccaciye ürünlerinin dışında mağazalarımızda küçük çaplı elektronik eşyalar da bulunuyor. Sadece giyim üzerine “Marka Market”lerde henüz bir satış reyonu bulunmuyor ve müşterilerimize bu tür ürünler sunulmuyor.

“Marka Marketler” şimdilik Paris ve banliyölerinde 6 şubeli bir zincirden oluşuyor. Gelecek aylarda Türk vatandaşlarının veya yabancı kökenli vatandaşların yoğun olarak yaşadığı şehirlerde yeni şubeler açma düşüncesi içerisindeyiz.

Öz-Pa toptan gıda dağıtım şirketini birlikte ortak olarak kurduğumuz Yakup Güler, Marka Marketler mağazalar zincirinin ortaklarından biridir. Projemizin diğer ortakları ise Hüseyin Ocak ve Yavuz Selim Musaoğlu’dur. Yani “Marka Marketler” zinciri dört ortaklı bir zincirden oluşuyor. Şimdilik 6 market ile faaliyetteyiz.

Bizden sonra bu işi devralacak çocuklarımız ve yönetici arkadaşlarımız İnşallah bu 6 marketi 60 markete, hatta yüz markete çıkarırlar. Önemli olan bir yerden başlamaktı. Ben doğru yerden başladığımızı düşünüyorum. Çünkü helal, kaliteli ve bir o kadar da bütceye uygun olan hesaplı ürünlerimizle müşterilere iyi ve güzel bir ortam hazırladığımızı düşünüyorum. Beğenildikçe de şube sayısının artacağına inanıyorum.”

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.