FRANSA’DA TÜRK GENCİ EMRE MAZLUM, SİGORTA ŞİRKETİ KURDU

1,596
16 Aralık 2021 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa’daki yeni nesil Türk gençleri kendi işini kuruyor. Kendi işini kuranlardan biride Fransa doğumlu Emre Mazlum. Franas’daki Türklerin iş sahası denilince ilk akla gelen tekstil, inşaat ve restoran sektörü geliyordu.

Fransa’da doğup büyüyen Türk gençleri iş konusunda, geçmişteki baba mesleği yerine değişik alanlarda iş kurup farklı sektörlerde başarıyı yakalamak oluyor. Tabi ki bu da iyi bir eğitimden geçmiş olmak gerekiyor.

Emre Mazlum, Sorbonne üniversitesinde ekonomi ve iş hukuku okumuş, Üniversite bitince kafasında kurguladığı kendi işini kurmak ve elbette Sigorta üzerine iş yapmayı düşünmüş, geniş kapsamlı bir iş alanı olduğunu ve herkesin mutlaka evi, arabası iş yeri ve sağlık sigortası yaptıracağından yola çıkmış ve ” Semard Assurance ” adlı şirketini kurmuş.

Emre Mazlum, çok değil 3 aylık sürede, bulunduğu bölgede işyeri, ev, araba, inşaat şirketleri ile bazı bireysel ve aile sağlık sigortası yaptıran 90 müşterisi olmuş. Belli başlı sigorta şirketlerinin temsilciliğini üstlenmiş durumda. Mazlum, Fransa’daki Türk gençlerinin iş konusunda daha çok şansı olduğunu söylüyor.

Fransa’da doğup büyümek ve okulu burda okumak ve bir kaç farklı dili konuşuyor olmamız bizler için büyük avantaj diyor. Özetliyecek olursak, 800 bine yakın Fransa’da Türk yaşıyor. Türkçe biliyorum, burda doğup büyüdüğüm için Fransızca sorunum yok, İngilizcem de var bunun için diyorum ki bizim avantajımız çok.Sigortalanması gereken her türlü iş yeri, ev, araba ve inşaat şirketleri ile sağlık sigortası işlemlerini yapıyoruz.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 32 = 38