FRANSA’NIN ALKOLLÜ VE ALKOLSÜZ İÇECEĞİNİ “LBA” ŞİRKETİ KARŞILIYOR

1,062
19 Mayıs 2021 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa’nın başkenti Paris’teki LBA Alkollü ve alkolsüz İçecek dağıtım firması LBA, Paris’in Goussainville Banliyösündeki dev ana deposundan kendisine ait içecek nakliye kamyonlarıyla Fransa’nın dört bir yanına içecek dağıtımını sürdürüyor.

Yıllar evvel Türkiye’den Paris’e gelen Keldani asıllı Türk vatandaşı Kerim-Andre Diril, önceleri başladığı küçük çaplı içecek dağıtımına zamanla kendi üretimi olan fıçı Bira Alexandre markasıyla birlikte dağıttığı 550 farklı alkollü ve alkolsüz ürün ile Fransa’da içecek pazarında söz sahibi oldu.

Dünyayı saran Coronavirüs Covid-19 salgınıyla mücadele çerçevesinde Fransa, bir çok iş yerini geçici olarak kapatmıştı. Kapanan iş yerleri arasında restoran kahve ve bar gibi işletmelerde bulunuyordu. Fransız hükümeti aldığı bir kararla, 29 Mayıs 2021 tarihi itibariyle restoran, bar ve kahvelere yalnız teraslarında hizmet vermek üzere açılma izni verdi.

Fransız Televizyon kanalları France2 ile France 3 kanalları, restoran, bar ve kahvelerin açılacak olmaları üzerine hazırladığı haberde, Kerim-Andre Diril’in alkollü ve alkolsüz içecek dağıtım firması LBA firması sahibi Kerim-Andre Diril ile açılan restoran, bar ve kahvehanelerin açılacak olması üzerine LBA firmasının nakliye haraketliliği ve ürün pazarı üzerine düşüncelerini kamuoyuna yansıtmak için röportaj yapıp yayınladılar.

Gücünü kendi ürünü Alex fıçı bira imalatından alan LBA Şirketi güçlü, yaygın ve güvenilir yapısı ile satış ve dağıtım faaliyetlerini sürdürmektedir. Başta restoranlar olmak üzere, Bar, Cafe, Hotel, Düğün ve Konferans organizasyonları ile büyük gıda toptancıları ile parakende satış yapan marketler için organizasyonu salonlarının içecek siparişlerini karşılıyor. İspanya’nın tanınmış meyve suyu Juver markasını Fransa geneline dağıtıyor.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

8 + 2 =