FRANSA’YA GELEN DİTİB DİN GÖREVLİLERİ YENİ GÖREVLERİNE BAŞLADI

1,860
12 Ocak 2017 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa’nın çeşitli kentlerindeki DİTİB’e ait olan Derneklerin bünyesindeki Camilerde görev yapan Din görevlileri görev sürelerini tamamlayarak Türkiye’ye dönmüş Din görevlilerin yerinde görev alacak din görevlileri yeni görevlerine başladılar. Paris’teki Charles de Gaulle hava limanına inen Din görevlileri, Fransa DİTİB yönetimi tarafından hava limanında karşılandı ve Fransa DİTİB Merkezi’nde Din Hizmetleri Müşaviri v. Dr. Fevzi Hamurcu tarafından görev yapacakları Camileri büynesinde barındıran derneklerin başkanlarıyla tanıştırılıp görev yerlerine uğurlandılar.
Din Hizmetleri Müşaviri v. Dr. Fevzi Hamurcu, yeni gelen din görevlileri ve onlarla tanışmaya gelen dernek başkanları için akşam Fransa DİTİB Merkezi’nde yemeği verdi. Yemek esnasında, gerek yeni gelen din görevlilerine gerek ise yeni gelen din görevlileriyle tanışıp onların görev yapacağı derneklerin başkanılarına yönelik kısa bir konuşma yaptı.
Yeni gelen Din görevlisi arkadaşlarımızla ve onlarla tanışmaya gelen dernek başkanı arkadaşlarımıza hoşgeldiniz diyorum. Yeni gelen Din görevlisi arkadaşlarımızla ve dernek başkanlarıyla gelecek günlerde ve belirli zamanlarda toplantılar yapacağız. Eski görevli ve yeni göreve başlayan arkadaşlarımızı dernek başkanlarımızla tanıştıracağız. Bundan böyle, hem daha güçlü bir kaynaşma olması için bundan sonra derneklerimizle daha ayrıntılı gündemli toplantılar yapacağız.
Birinci toplantımız böyle çeşit boldu, her konuda daldan dala atladık ve yılbaşından itibaren de bu havus sistemine başlattık, 27. Tane camimizin de bu sayede din görevlisi olacak ve görevlisiz camii kalmayacak. Bundan sonra yapacağımız her toplantının da bir veya iki gündemi olacak dolayısıyla bu konuların üzerinde duracağız “dedi. Yemeğin ve kısa konuşmanın ardından dernek başkanları yeni gelen din görevlilerini görev yapacakları yerlere alıp götürdüler.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 42 = 45