GÖÇMEN ANNELER GRUBU PARİS’TE 19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLADI

1,115
21 Mayıs 2019 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’te Başak Sarıtunalı, Hicran Lefort ve Oya Tronscorff tarafından organize edilen Parisli Göçmen Anneler isimli grubun üyeleri 4’ncü buluşmalarını 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kutlamasında çerçevesinde La Turquoise restaurant’ta gerçekleştirdiler. Çoğunluğunu son yıllarda Türkiye’den gelerek Paris ve çevresine yerleşen annelerin oluşturduğu grup, Paris ve çevresinde yaşayan anne ve anne adaylarının günlük yaşamla ilgili konularda birbirleriyle fikir alış verişinde bulunabilecekleri bir platform olması amacıyla kurulmuş.

Parisli Göçmen Anneler grubu, başlangıçta her ne kadar anneler için kurulmuş olsa da giderek artan bir ilgiyle genel bir kadın dayanışması grubuna doğru ilerliyor. La Turquoise Restaurant’ta 19 Mayıs 2019 Pazar günü düzenlenen öğle yemeğinde hazır bulunan grubun üyeleri yeni katılımlarla her geçen gün üye sayısı artıyor. Görünen o ki, tam bir kadın dayanışması grubu olarak hareket ediyorlar. Paris ve çevresine yaşayan annelerden oluşan grup üyeleri, daha çok önem arzeden günlerde bir araya da gelerek dostluklarını pekiştiriyorlar.

La Turquoise Restaurant’ta 4 ‘üncü buluşmalarını 19 Mayıs Atütürk’ü Anma ve Spor ve Gençlik Bayramı çerçevesinde düzenledikleri için gündem , Atatürk ve Cumhuriyet üzerinde konuşmaları ve Dağbaşını Duman almış yürüyelim arkadaşlar marşını hep birlikte ellerinde Türk bayraklarıyla hep birlikte söylüyerek kutladılar. Bu arada üyelerden Hicran Lefort’un doğum günü pastasını kesip birlikte arkadaşlarının doğum gününü kutladılar.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 88 = 92