FRANSA İŞVERENLER DERNEĞİ MA SOURCE’UN ÇAĞRI YAPTI

2,444
5 Nisan 2016 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa Alevi Birliği Federasyonu tarafından 2013 yılında kurulan  İşverenler Birliği kurulduğu günden buyana her  geçen gün yeni katılan işverenler sayesinde üye sayısını arttırarak güçleniyor. 28 Şubat 2016 tarihinde gerçekleşen 2’nci yönetim kurulu genel seçiminde görev başına getirilen yeni yönetim, ileriye dönük geniş kapsamlı bir çalışma programı başlattı. İleriye dönük yeni çalışma ve projeler hakkında, Ma Source İşverenler Derneği Başkanı Engin İnci, yeni yapılanma çerçevesindeki hedeflerini www.hodrimeydan.net haber sitesine anlattı: 
Ma Source Fransa İşverenler Birliği 2013 yılında 33 özverili iş verenimizin bir araya gelmesiyle kurulmuş bir İşverenler Birliğidir. Fransa Alevi Birliği’nin bir projesi olup amacı, Fransa’daki işadamlarımızın bir araya getirip örgütlü bir çalışma perspektifiyle ortak bir payede buluşturmak gayesiyle kurulmuş bir yapılanmadır. İş sektörü olarak da bir çok iş dalında faaliyet gösteren üyelerimiz var. Bir çok iş dalına hitap eden bir kurum özelliği taşımaktadır. Genel olarak İnşaat, gıda ve restaurant sektörü ağırlıklı olmak üzere aynı zamanda  Muhasebe hizmetleri gören bireysel çalışmalar yapa Avukat ve Doktor statüsünde olan bireysel üyeleri de içinde bulundurmaktadır. Genel olarak çalışmaları tüzel ve bireysel kişiliklere olduğu gibi şirketlere de hitap eden bir yapıdır Fransa İşverenler Birliği 2013 yılından bugüne kadar çalışmaları aralıksız olarak devam etmektedir. Bizler 28 Şubat 2016 tarihinde 2’nci yönetim kurulu genel seçimi  sonrasında görev alan yeni bir yönetimiz. Çalışmalarımız  daha evvel ki nitelikte olduğu gibi devam ediyor.
Biz yeni göreve gelmiş bir yönetim ekibi olarak başlıca amacımız, yaklaşık Türkiye’den gelip Fransa’ya yerleşmiş ve burada iş yapan 1400 İşverenimizi ilk etap da tek tek ziyaret edip kendilerini kurumumuza kazandırılması ve kurumumuzun da 1400 üyeyle güçlenip sektör olarak bu alanda neler yapabileceğini zaman içerisinde belirleyeceğiz. Bütün üyelerimizin çalışma ortamlarında kendilerine yeni alternatifler bulabilmesi ve aynı zamanda üyelerimizi hukuki ve idari yönetim olarak onlara bir “Danışmanlık Merkezi“ oluşturmak ve bu anlamda varsa onların eksikliklerini ve ihtiyaçlarını, şirketlerinin ihtiyaçlarını da giderebilmek için ve çalışmalarını çok iyi bir ortamda yürütebilmeleri için uzun vadeli projeler hazırlamak istiyoruz. Tabii ki, bu projeleri uygulayabilmemiz için geniş bir İşverenlerin katılımını sağlayabilmek gerekiyor.
Bu katılımın sağlanmasının ardından üyelerimizin kendi istek talepleri doğrultusunda çalışma programımızı belirleme gibi bir perspektifi önümüze koyacağız.Şimdilik, Paris Genel Merkez itibariyle çalışmalarımızı yürütüyoruz, bölgeler üzerindeki üye katılımının artmasıyla beraber, ilk etapta şubeler olmasa bile bölge temsilcilikleri bazında çalışmalar yapıp, Fransa’nın dört bir bölgesinde bir yapılanma ve bir oluşuma gideceğiz. Şuan için Avrupa ve haliyle Fransa’daki global ekonomik krizin üyelerimize ve diğer işverenlere yansımalarını biliyoruz. Bu kriz bizim üyelerimize de yansıyor mutlaka, bu konuda gıda sektörüyle ilgili özellikle ve İnşaat sektörü yan malzemeleri konusunda Türkiye’yle bağlantılı olarak çalışan üyelerimiz var. İleri ki süreçte ilk elde ortak bir planlamayla bu ekonomik krizi aşabilmek ve alım güçlerini arttırabilmek için çalışmalar yapacağız. Bu ve bunun benzeri Türkiye veya Türkiye’nin dışında başka bir ülkede olabilir, ürün maliyetini düşürebilecek İşverenlerimize bu anlamda katkısağlayacak çalışmalarımız olacaktır.
Bununla ilgili olarak da bir ön çalışma hazırlıklarımız var.Ma Source Fransa İşverenler Birliği’nin  Sosyal ağırlıklı çalışmaları da var. Bugüne kadar iki ciddi projenin altına imza attık. Bunlardan birincisi bilindiği gibi çok yakın tarih içerisinde Van vilayetimizde yaşanan depremden sonra “Çocuklar Üşümesin” adı altında bir kampanya başlatmıştık. Bu kampanyanın da ana sponsorluğunu Ma Source Fransa İşverenler Birliği üstlenmişti. Ulaşımından bir çok noktasına kadar, kampanyanın yürütülmesi konusunda ve teslimine kadar olan sürede Van’daki çocuklarımıza toplanan bu yardımın teslimine kadar bu kampanyanın finans kaynağını Alevi İş adamları Derneği MA Source yaptı. Bunun dışında şu anda devam eden bir projemiz var. Geçen sene başlatmıştık üç öğrencimizin öğrenimlerini tamamlayabilmeleri için ihtiyacı olan  ve ekonomik olarak zorlanan bu 3 öğrenciye  burs  tahsis ettik. Yani bir katkı desteğimiz oldu. O çalışma hala devam ediyor. İleri ki projelerimizde bunun benzeri çalışmalara imza atmayı düşünüyoruz. Şu anda 3 öğrenciye verilen burs durumunu 2017 yılında daha da fazla öğrenciye vermek ve bu anlamda eğitime ve sosyal yaşam ile güncel yaşamın içerisindeki bütün çalışmalara katkı sunmak amacındayız.
Türkiye’den gelmiş Fransa’da faaliyet gösteren İşverenlerimize çağrımızdır: Ma Source, bütün işverenlerin, küçük veya orta ölçekli işveren ve işletmecilerin hepsinin bir çalışma ortamı bulabileceği herkese açık bir yapılanmadır. Bu yapılanmanın en önemli değerlerinden birisi ve önemli felsefelerinden olan Ekolojik ve Doğa’yla barışık bir şekilde ortak bir ortamda birleştirebilmek.Bütün işverenlerimizin kişisel başarılarını ortak bir başarıya dönüştürebilmek ortak bir alandabuluşturabilmek için bütün kendi alanlarındaki başarılı işverenlerimizin hepsini çatımız altında bir araya gelmeleri için davet ediyoruz. Ma Source üyelerinin artan katılımıyla daha da büyüyecek ve amaca hizmet edecek bir yapı olacaktır. Bu konuda kimsenin şüphesi olmasın. Çağrımız bütün Fransa’daki işverenlerimizedir. “dedi.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.