İSVİÇRELİ BİR FİRMANIN PARİS’İN ORTASINDA EKOLOJİK BİTKİ TARLASI

1,259
29 Eylül 2019 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’in ortasına 3 günlük doğal bahçe kuran İsviçre firması, yüzde yüz organik üretim olan Ricola, bitkisel şeker ve şerbetleri ile bitki çaylarının tanıtımını yaptı. Saint-Lazare Tren Garı önündeki meydana 26 – 27 – 29 Eylül tarihleri arasında Ricola, sürdürülebilir tarım ve doğaya saygı çerçevesinde düzenlenen tanıtım etkinliğinde, arılar ve onların yok olmaları bağlamında yaşanılacak tehlikeler hakkında vatandaşlara uyarı niteliğinde açık havada bilgilendirme konferansı düzenlendi.

Arı ölümleriyle ilgili sorunların ciddi olarak ele alınması gerektiği vurgulandı. İklimsel değişikliklerin yanı sıra pestisitlerin (mikroorganizma ve haşerelerin zararlı etkilerini ortadan kaldırmak için kullanılan kimyasallar) kullanımının ve biyolojik kirliliğin artmasıyla arı ölümlerinde artış yaşanarak kitlesel arı ölümlerine doğru bir geçiş yaşanmasının kaçınılmaz olduğu vurgulandı. Bundan dolayı da ekolojik ve doğal yetiştirilmiş ürünlerin büyük bir tercih edilmeye doğru bir ilerleme olduğu bunun sevindirici bir gelişme olduğu anlatıldı.

İsviçre’nin Valais bölgesinde kurulmuş ve çiftçi ortaklı tarım kooperatifinin organik bir tarıma olan bağlılıklarını kendi üretimi olan doğal bitkilerden elde edilen 17 çeşit şeker ile yine doğal bitkilerden hazırlanan soğuk şerbet içecekleri türüyle birliket bitki çaylarını meydana kurulan doğal bitkiler yanında ziyaretçilere tanıtım amacıyla ikram ederek tanıtımı yapıldı. Farklı 13 Ricola İsviçre bitkisininin Parisli doğal gıda yanlılarının keşfetmeleri için Paris kentinin ortasına doğal bitkilerin konulduğu bir İsviçre tarlası sergilendi. Ricola, tatlıları ve bitki çayları ile dünya çapında bilinen ve Fransızların giderek daha fazla sağlık açısından sorumlu tüketim arayışı içinde bulunduklarını tesbit eden, Ricola firması, ürünlerin yetiştirme yöntemleri Konusunda halkı bilgilendirmek için İsviçre’den Paris’e geldiği belirtildi.

Şehrin ortasına kurulan bir İsviçre tarlası, ekolojik tarım yöntemlerinin yeniden keşfedilmesini sağlamış oldu. 120 ortaklı Ricola çiftçi kooperatifi 13 ülkeye yayılan 13 Ricola tesisinde üretim yöntemleri hakkında halkı doğrudan ülkenin seçtiği Avrupa şampiyonu olan dağların kalbinde yetişen ekolojik ve ayrıca yıllarca çevrenin korunması için gerekli olan arıların korunmasına yönelik olan Ricola Vakfı’nın çalışmaları anlatıldı.Ricola serisini oluşturan 17 farklı lezzeti keşfetmek ve bunlar arasından Klasik Lemon-Melissa’dan yeni Mint-Apple veya Cranberry’ye kadar, en sevdikleri aroma parfüm kokulu bitkileri bire bir görmeleri sağlandı.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 83 = 93