KLASİK KOLLEKSİYON ARABALAR PARİS’TE GÖRÜCÜYE ÇIKTI

348
16 Ocak 2023 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Klasik koleksiyon için tutulan arabalar sahipleri tarafından görücüye çıkarıldılar. Fransa’nın başkenti Paris’te klasik araç sahipleri, cadde ve sokakları dolaşarak Montmartre tepesinde bando ekipleri tarafından coşkuyla karşılandı.

Fransa’nın başkenti Paris’te her yıl olduğu gibi bu yıl da yaklaşık 700 klasik araç cadde ve sokaklarda tur attı. Asırlık arabalarıyla gösteri yapan antika araba koleksiyonerleri Paris sokaklarını doldurdu. Paris’in ressamlar tepesi olarak bilinen Montmartre’ye doğru yola çıkan araçlar, burada bando ekipleri tarafından coşkuyla karşılandı.

Klasik tarihi arabaları görmeye gelen halk, kimi asırlık kimi yarım asırlık arabalarla. hatıra fotoğrafları çektiler. Kolleksiyon arabalar en az 30 yaşında olmaları gerekiyor. Antika niteliği taşıyan araçların geçit törenine katılabilmesi için en az 30 yıllık olması gerekiyor. Sahipleri tarafından uzun yıllar boyunca garajda saklanan antika araçlar ise sanki fabrikadan yeni çıkmış bakımlı halleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Geçit töreninde yer alan Citroen 2CV ve Citroen Ami 8 gibi birçok antika aracın paha biçilemez fiyata sahip olduğu belirtiliyor.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

66 + = 69