PARİS 61 TRABZON DERNEĞİ 4. DAYANIŞMA ETKİNLİĞİ

409
23 Ocak 2024 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris 61 Trabzon Derneği tarafından düzenlenen 4. dayanışma etkinliğinde Paris’te Trabzon’u yaşadılar. Paris’in prestij düğün salonu Espace Venise’de düzenlenen dayanışma gecesinde kemençeler çaldı Karadeniz uşakları coştu.

Paris’teki yerel sanatçıların yanı sıra Türkiye’den etkinlik için özel olarak gelip sahne alan Ankaralı Yasemin, Apolas Lermi ile Paris’teki yerel sanatçılar, Turgut Öztür, Ali Tetik ve Selim Çilingir, Kemençeleriyle etkinliğe renk kattılar.

Paris 61 Trabzon Derneği tarafından her yıl düzenlenen geleneksel dayanışma etkinliği akşamında Paris ve Çevredeki Trabzonlular dışında Karadeniz yöresi vatandaşlarını bir araya getirdi düzenlenen etkinlik. Başta Dernek Başkanı olmak üzere, Trabzonlu vatandaşlarımızın yerleşik olarak yaşadıkları banliyölerin belediye başkanları etkinlikte hazır bulundular.

Dayanışma gecesinde her ne kadar Karadeniz hamsisi olmasa da yöreye has yiyecek ve içecekler ikram edildi. Paris 61 Trabzonlular derneğine destek amacıyla, etkinlik akşamına giriş bileti alanlar için gecenin hatırası için hediye çekilişleri yapıldı. Dayanışma gecesine beklenilenin üzerinde bir katılım oldu.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

7 + 1 =