PARİS ANADOLU KÜLTÜR MERKEZİ’NDE ” KAPADOKYA SERGİSİ ” SONA ERDİ

438
2 Kasım 2022 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris Anadolu Kültür Merkezi’nde, Fransa yabancı Kültürler haftası etkinlikleri çercevesinde 29 Eylül 2022 tarihinde Prof.Dr.Şükrü Mehmet Ömür’ün objektifinden ” Kapadokya ” Fotoğraf sergisi açılmıştı. Serginin açılışında Sergi sahibi Prof.Dr. Ömür, geçirdiği apandisit ameliyatı dolayısıyla hastanedeki tedavisinden dolayı sergi açılışında bulunamamıştı.

Paris Anadolu Kültür Merkezi Başkanı Dr. Fıtrat Demir Onger, serginin açılışında bulunamayan serginin sahibi fotoğraf sanatcısı Prof. DR. Ömür için 25 Ekim 2022 tarihinde serginin kapanışı dolayısıyla bir etkinlik hazırladı. Kapanış etkinliğine katılan Fransız sanatseverlere, Sergide yer alan fotoğraflar ve Kapadokya üzerine bir konuşma yapan Prof.Dr. Ömür, kısaca şunları söyledi:

Kapadokya, her nesilden ressamlara, heykeltıraşlara, yazarlara, film yapımcılarına, fotoğrafçılara ve hatta karikatüristlere ilham vermiş gizemli bir yerdir. Bakışımın özelliği, ne yaşayanı insan, ne de insanı temsil edeni kaya kiliselerindeki freskleri, sadece doğanın güzelliğini vurgulamak istedim.

15 yıl boyunca bu bölgeyi fotoğrafladım. Doğayı tercih ettim ve bir kitaba konu olan fotoğraflarım benim doğaya olan bir övgümdür. Yaptığım çalışmaları çeşitli yerlerde sergiler açıp bu çalışmalarımı tanıtmaya çalıştım. Bazı çalışmalarımı fotoğraf albümü olarak yayımladım. Açıklamasında bulundu fotoğraf sanatçısı Prof.Dr. Şükrü Mehmet Ömür.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

7 + = 14