PARİS ANADOLU KÜLTÜR MERKEZİ’NDE ” KARAMAN’DA BİR YAZ ” BELGESELİ GÖSTERİLDİ.

117
15 Haziran 2024 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris Anadolu Kültür Merkezi’nde, Patricia Solot İçer’in çekip yönettiği ” Karaman’da bir yaz ” belgeseli gösterildi. Paris’te evlendiği Karamanlı eşi Yunus İçer’in memleketi olan Karaman’da, 2021 yılı Yaz mevsiminde, Anadolu’da çok önemli bir gelenek olan Koyun kırkma Festivali sırasında Yunus İçer’in aile yakınlarının günlük yaşantısından kesitler içiren bir belgesel hazırlanmış.

Karaman’da bir yaz belgeseli gösterini öncesi, belgesel ile ve belgeselin çekildiği Karaman vilayeti ile ilgili bir konuşma yapan Paris Anadolu Kültür Merkezi Başkanı Dr. Demir Fıtrat Onger, Karaman’ın tarihcesine ve önemine dikkat çekti. Anadolu’nun Merkezi’nde bir çok Medeniyetlerin yaşanmış olduğunu vurgulayan Dr. Onger, belgeseli hazırlayan Patricia Solot İçer’in, Karamanlı olan eşinin aile yakınlarının ve çevresinin samimi bir ortamdaki yaşantılarana odaklandığını ” ifade etti.

Belgeselin yönetmeni, çektiği Karaman’da bir Yaz belgeseliyle ilgili olarak, çalışmaları ve düşünceleri hakkında belgeselin gösterimi sonrası anlattı. Belgesel ile ilgili olarak da belgeselde ismi gecen ve görsel olarak yer alan aile bireylerinin izni olduğunu ifade eden Patricia Solot İçer, eşinin aile yakınlarına bir anı olarak bu belgeseli hazırladığını ve eşimin aile yakınlarının yaşantısını ilginç buldum ve bu belgeseli çektim “dedi

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

1 + 7 =