PARİS ULUSLARARASI GÜZEL SANATLAR FUARI’NDA YENİLİKLER

439
23 Ekim 2022 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa’nın başkenti Paris’te Louvre Müzesi yanındaki Carrousel sergi salonunda geleneksel olarak her yıl düzenlenen Uluslararası Güzel Sanatlar Fuarı’nda 40 aşkın ülke sanatçıları arasında Türk ve Azerbaycanlı sanatçılar tarafından açılan sergiler izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü.

Çağdaş sanatın çağdaş sanatçılarını buluşturan Uluslararası Güzel Sanatlar Fuarı, her yıl açılışında çağdaş sanatın yeniliklerini sergileyip tanıtıyor. 21-23 Ekim 2022 tarihleri arasında açılan Güzel Sanatlar Fuarı’nda, dijital sanat dalında genç ve yetenekli sanatçılar Gizem Çetin Göktekin ve Billur Ergün Cengiz tarafından oluşturulan NFT çalışmaları, ses sanatçısı tiyatro oyuncusu Yonca Evcimik’in tanıtımıyla sergilendi.

Sanat kariyerinde yaptığı işlerle hep öncü olan sanatçı Yonca Evcimik yine bir ilke imza attı. Genç Türk Sanatçıların « Uzay Operası « adını verdikleri Dijital yöntemli serginin tanıtımını Paris Uluslararası Güzel Sanatlar Fuarı’nda yapan Evcimik, Paris’ten sonra Berlin’deki sanat fuarı’ndaki serginin de tanıtımını yapacağını söyledi.

Paris Uluslararası Güzel Sanatlar Fuarı etkinliğinde yer alan dünyanın çeşitli ülkelerinden gelip sergiye katılan ressam ve heykeltıraş, resim ve heykel dallarında hazırladıkları ilginç çalışmalarıyla dikkat çektiler. 21 Ekim 2022 Cuma günü akşamı yapılan sergiye beklenilenin üzerinde bir ilgi olduğu görüldü.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 44 = 48