PARİS’İN KUZEY BANLİYÖSÜ SAİNT DENİS’DE TÜRK MEKANI LE BARATHEON AÇILDI

1,686
1 Aralık 2016 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Başkent Paris’in Kuzey Banliyösü Saint Denis’de yaşayanlar yeni bir Türk mekanında buluşacaklar. Güney ailesinin açtığı “ Le Baratheon “ ismini verdikleri Bar Restaurant bölgede yaşayanlar Türk mutfağının leziz yemekleri ve içeceklerini tatma imkanı bulacaklar. Yakın gelecekte haftanın belirli günlerinde müzik de yapılacak olan Güney ailesinin açtığı bu mekan aynı zamanda Galatasaray Futbol taraftarlarının buluşma mekanı olacak.
Le Baratheon adlı mekanın açılışına, başta Saint Denis Belediye başkanı Didier Paillard olmak üzere gelecek Milletvekili seçimlerinde Milletvekili adayı olan ve seçileceğine garanti gözüyle bakılan Stephane Peu ve bölgenin değer resmi kişilikleri katıldı. Milletvekili adayı Stephane Peu, açılışta yaptığı konuşmada, Güney ailesinin açtığı mekandan sitayişle söz etti. Semtimiz de bundan böyle çeşitli ülkelerin mutfağının yanı sıra çok leziz ve temiz kaliteli Türk Mutfağının yemeklerini tatma imkanımız olacak.” Diyen Mösyö Peu, yeni açılan mekanın her yönüyle temiz ve kaliteli olduğunu belirttiği kunuşmasında, Futbol severler için Avrupa’nın yakından tanıdığı Türk Futbol Klubü Galatasaray’lıların buluşma mekanı olacağını, gerektiğin de maçların izlenebileceği bir mekan olacağını ifade etti.
Yeni açılan Le Baratheon adlı mekanın Güney ailesi fertlerinden Şenol Güney, bölgede böyle bir mekana ihtiyaç vardı, ülkemizi ve ülke mutfağımızı yerinde güzel bir şekilde temsil etmek istiyoruz. Bunun yanısıra, taraftarı olmaktan büyük gurur duyduğum Galatasaray futbol klubü’nün Paris’in kuzeyinde bir mekanı olsun istedik, galatasaraylı dostlarımızı beklediğimiz gibi, tüm futbol severleri bekliyoruz Spor barıştır, spor dostluktur. Bu dostluğu spora ve sportmenliğe yakışır bir şekilde burda devam ettirmek istiyoruz” dedi.
Güney ailesini u güzel mekanının açılışında dostları da yalnız bırakmadı, çevrede yaşayanlar ile Türk toplumu fertleri açılış akşamı Le Baratheon bar Restaurant açılışına gelip Güney ailesini onurlandırdılar. Paris’teki yerel Müzik grubu Solist İmam’ın eşliğinde, açılışta en güzel İstanbul şarkı ve türkülerini çalıp söylediler, davetlilerden bazıları coşkuya dayanamadı pistte geleneksel yore oyunlarıyla geceye renk kattılar. Akşam saat 19:00 da başlayan açılış eğlencesi güzel atmosferde sabahın 04:00 kadar devam etti. Rakı, şarap ve biranın su gibi içildiği gecede, bir çok yabancı ilk kez Türk yemekleri tadmış olduklarını dile getirip, leziz türk yemekleri için sık sık Le Baratheon Bar ve Restaurantını ziyaret edeceklerini söylediler.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

87 + = 94