PARİS’TE 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLANDI

875
16 Mayıs 2022 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa’nın başkenti Paris’te 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 102. Yıl Dönümü Coşkuyla Kutlandı. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk ve Dünya çocuklarına armağan ettiği, ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 102’nci yıl dönümü Paris’in Güney Banliyösü Corbeil Essonne’da düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

Bölgede görev yapan Türkçe ve Türk Kültürü Dersleri öğretmeni Özden Gürsoy tarafından hazırlanan ve bası öğrenci velilerinin destek verdiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gecikmeli olarak kutlanmasına rağmen beklenilenin üzerinde çok büyük ilgi gördü.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programına; Türkiye Cumhuriyeti Paris Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Şevket Tüfekçi, Corbeil Türk-Fransız Kültür Derneği Başkanı Kadir Kılıç ile Paris ve çevresinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının başkanları ile öğrenciler ve velileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Paris Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Şevket Tüfekçi, günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başlayan kutlama programı; öğrenciler tarafından okunan şiirler, sergilenen halk oyunları ve dans gösterileri ile devam etti. Renkli görüntülere sahne olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, öğrencilerin sunduğu gösteriler beğeniyle izlendi.

Kutlama programı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkçe ve Türk Kültürü Dersleri öğretmeni Özden Gürsoy’un yönetiminde öğrenciler tarafından Fransızca ve Türkçe olarak yazılan, Şiir, Masal ve Hikayelerden meydana gelen ” Genç Kalemler ” adlı 24 sayfa öğrencilere hediye olarak verilmesi ile sona erdi.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 11 = 14