PARİS’TE 24 MART 2017 GÜNÜ BEDENSEL ENGELİLERLE DAYANIŞMA GECESİ

1,595
14 Ocak 2017 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa’nın başkenti Paris’te kısa süre önce bedensel engelli çocuğunu kaybeden bir annenin üstün gayretleriyle 24 Mart 2017 tarihinde Bendensel Engelli çocuklar ve aileleriyle dayanışma etkinlik gecesi yapılacak. Kas Hastalıklarıyla Mücadele Derneği öncülüğünde gerçekleşecek olan etkinliğe katkıda bulunmak ve etkinlik için hazırlanan proğramın detaylarını görüşmek üzere organizasyonda yer alan düzenleyiciler ile yardımsever sponsorlar bir araya geldi. Birbuçuk yaşına kadar normal bir çocuk olan ve kısa bir süre önce 16 yaşında hayata gözlerini yuman Kaan Küçükbaş’ın annesi Sevda Yeğin-Küçükbaş’ın girişimleriyle gerçekleşecek olan bu etkinlik gecesine Paris ve civarında yaşayan duyarlı vatandaşların maddi ve manevi katkıda bulunup destek vermesi isteniyor.
Sevda Yeğin-Küçükbaş, diyor ki “ 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bu etkinliği yapmayı çok istedik. Ama bizim bu etkinliği yapabilmemiz için büyük fedakarlık gösteren Melodi salonunun sahibi Fikret Erkol bey 24 Mart 2017 tarihinde ancak salonu bize verebileceğini, daha evvelki tarihlerde başkaları tarafından salonun rezerve edildiği için ancak biz bu tarihi alabildik. Fikret bey sponsor olarak bu etkinliğe ücret almaksızın salonunu veriyor. Ben bedensel engelli bir çocuk annesi olarak, bu durumdaki çocukların ailelerinin durumlarını çok iyi biliyorum. Çünkü bu durumu 15 yıl yaşadım, keşke Kaan Paşam yaşasaydı da 75 yıl daha aynı şekilde yaşasaydım diyorum. Ama maalesef sizlerin de bildiği gibi kısa bir süre evvel kaybettik sevgili yavrumu “dedi.
Fransa’da yaşayan 700 bine yakın Türk toplumu arasında bizim çocuğumuzun durumunda olan bedensel engelli çocukları olan aileler olduğunu biliyoruz, onların neler yaşadıklarını da az çok biliyoruz, ama bizler, Türk toplumu olarak içine kapanıp bu durumdan bahsedemiyoruz. Aslında biz birimize destek olsak, onlara yardımcı olsak diye düşünüyorum, bu hastalık öyle bir şey ki her insan her yaşta buna yakalanabilir, bugün sağlıklıyız yarın kimin engelli duruma düşeceğini bilemeyiz. Bunun için bu etkinliği düzünleyip bu durumdaki ailelere bir nebze olsun maddi veya manevi olarak yardımda bulunmalıyız, onları bizler görmemezlikten gelmememiz gerekir. Fransa’da Bedensel Engellilerle dayanışma etkinliği Teleton düzenlenir, bu etkenlikte yalnız Türk aile olarak biz vardık, başka hiç bir Türk aileye rastlamadık. Yokmuydu bizim çocuğumuzdan başka bedensel engelli Türk çocukları elbette vardı. Ama olnar dışarı çıkmayıp içine kapanarak yaşıyorlar.
Bizde diyoruz ki işte bu gibi ailelere her türlü desteği yapabilmek için bugün burda sizlerle bir aradayız. Fikret Erkol, etkinlik İçin Salonunu verdi, yemeği de verecek, Fiesta salonu sahibi Lefter Polatoğlu, da diğer gereksinimlerin karşılanması için Sponsor oldu, Bir başka derneğin başkanı olan Ayşe Barış, üyelik ve etkinlik organizasyonunda katkıda bulunacak ve bilet satışı gibi işlerin organizasyonunu yapacak. Yine başka bir derneğin Başkanı Resmiye Aysun Otgunlu arkadaşımız da Ayşe Barış gibi etkinliğe katkıda bulunacak, Kuaför salonu sahibi Deniz Kılıç, arkadaşımız da sponsorluk üstlendi. Aysel Şenol, etkinliğe katılacak Fransız dostlarımızla ilgilenme durumunu ona bıraktık. Gökçen Kandemir, etkinliğin duyurusunu yapıp organizasyona katkısı olacak, Ozan Aslan, ankadaşımız sanatçı kişiliğiyle etkinlik gecesinde sanatçı arkadaşlarıyla yanımızda olacak “dedi.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

23 + = 32