PARİS’TE ÇOCUKLAR NASREDDİN HOCA FIKRALARINA GÜLDÜLER

797
10 Aralık 2023 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris Anadolu Kültür Merkezi’nde Nathalie Weidmann çocuklara Nasreddin Hoca Fıkraları anlattı. 9 Aralık 2023 Cumartesi günü öğleden sonra, çoğunluğu Merkez’de türkçe derslerine katılan ve dışarıdan gelen çocuklar Weidmann’ın anlattığı Nasreddin Hoca fıkralarını gülerek dinlediler.

Anadolu Kültür Merkezi’ne Nasreddin Hoca Fıkralarını dinlemeye gelen çocuklara kısa bir konuşma yapan Paris Anadolu Kültür Merkezi Başkanı Dr. Fıtrat Demir Onger, sevgili çocuklar hoş geldiniz, biz de çocukluğumuzda Türkiye’de Nasreddin Hoca menkibeleri dinleleyip sizler gibi dinlerken hem güldük hem de eğlendik, biraz sonra Madame Nathalie Weidmann, Sizlere çok güzel Nasreddin Hoca Fıkraları anlatıp sizleri güldürecek “dedi.

Nathalie Weidmann, Nasreddin Hoca fıkralarının yer aldığı kitaptan, değişik fıkralar anlatıp, Hoca’nın ne demek istediği yönünde sorular yönelterek, bir nevi çocukların dikkatini ölçtü. Kimi zaman çocukların Weidmann’a fıkralar konusunda soruları oldu, kimi zaman da Weidmann, onlara sorular sordu. Salonda bulunan çocuklar arasında iki minik kız çocuğu salondaki piyanonun başına geçip İstanbul üzerine yapılmış besteleri çaldılar arkadaşlarına. Anlatı sonrasında çocukları yiyecek ve içecekler ikramında bulunuldu.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

86 + = 88