PARİS’TE GOURMET STEAK HOUSE RESTAURANTTA FASIL KEYFİ

1,076
20 Haziran 2019 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’teki Gourmet Steak House restaurant sahibi Tekin Katkay’ın ön ayak olduğu ikinci fasıl gecesinde yine İstanbul’dan Paris’te yerleşmiş Türkiye Ermenileri, Dr.Halil Altınköprü, Doç, Dr, Gökhan Ekim, Mehmet AltınKöprü ve Dr. Onurcan Kaya’dan oluşan Fasıl heyetinin çalıp söyledikleri bir birinden güzel şarkılarla gönüllerini eğlendirdiler.

Türk sanat müziği ve fasıl geleneğini Paris’e yerleştermek için kendisi ve de yakın çevresinin katkılarıyla bir fasıl sever olan Tekin bey sahibi olduğu mekana İzmir’den davet ettiği Fasıl heyetinin sanatçıların çalıp söylediği İstanbul ve İzmir gecelerini aratmayacak güzellikte müşterilerine çok güzel bir gece yaşattı.

Paris’teki fasıl severler bu fasıl geleneği yaşatırken bazı vatandaşlarımız ve Türkiye’den gelip Paris’e yerleşen Ermeni camianın Türk musikisine olan düşkünlüğü ve bilgi birikimi de ortaya çıkmış oldu. Gourmet Steak House restaurantta yapılan fasıllarının ilkine Paris ve çevresinde yaşayan musiki sever camianın gösterdiği ilgi sonucu, mekan sahibi Tekin bey, İzmir’den ikinci kez davet etti fasıl heyetini.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

2 + 7 =