PARİS’TE SANAT BULUŞMASINDA SANATÇILAR GÜZEL BİR DAVRANIŞ SERGİLEDİ

1,459
20 Mayıs 2016 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’te yaşayan Kültür ve Sanat ile iç içe olmuş bir dizi sanat sevdası, kendileri gibi sanat ve kültür yaşam gayesi edinmiş ve Kültür ve Sanat konusunda Paris’te Türk toplumuna yaptığı Kültürel hizmetleri saymakla bitmeyecek kadar, Konser,Tiyatro, Sinema ve benzeri etkinlikler düzenleyen bir çok konuda öncü olmayı gaye edinen Kültür ve Sanat sevdalısı Ali İnan tarafından “Paris Kültür ve Sanat “adlı derneğe destek olmak üzere tüm sanatçılar elbirliğiyle sahne alarak destek verdiler.
Başkent Paris’in tarihi tiyatrolarından “ Theatre Le Palace “ 18 Mayıs 2016 Çarşamba günü gecesi “ Sanat Buluşması “ adı altında düzenlenen Kültür ve Sanat etkinliğini izemeye gelenler hafta ortası iş günü olmasına rağmen Fransa’daki Türk toplumu için tiyatro salonunu doldurdular. Mütevazi kişiliğiyle tanınan Ali İnan, salonu dolduran izleyiciye ve sahne alacak bir birinden kıymetli sanatçılara hoş geldiniz diyerek başladığı duygusal konuşmasına şöyle başladı.
Heyacan dolu ve duygu yüklü konuşmasında 16 yıldır Kültür ve Sanat ortamında birşeyler yapmaya çalıştığını ifade eden Ali İnan, son zamanlarda bu ortamdan uzaklaşmayı düşündüğünü, ama, bir çok sanat çevresinden aldığı tepkiyle aynen devam diyebilmem için sizlerin desteğinize ve sizlerin motivasyonunuza ihtiyacım vardı. Bu anlamlı günde beni yalnız bırakmayan sevgili sanatçı dostlarıma, salonu dolduran değerli izleyici dostlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum “dedi.
Sanat Buluşması gecesinde, Ali İnan’ın kurucusu olduğu “ Paris Kültür Sanat “ oluşumuna destek vermek için, tüm seven sanatçı dostları katkıda bulunmak üzere düzenlenen etkinliğe iştirak ettiler. Sabahın ilk saatlerine kadar süren etkinlik, bazı sanatçıların sahne alması için zaman yetersiz kaldı. Uzun geceler dediğimiz gece bile kısa olunca, bazı sanatçılar sazı elinde, kimi sanatçının söyleyeceği sitayiş dolu sözü dilinde kalıp söyleyemeden salondan ayrılmak zorunda kaldı. Bu onur da bir Sanat ve Kültür adamına yeterli olsa gerek. Paris’teki tüm sanatçı ve sanat severlerin desteği Ali İnan’ydı.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 32 = 39