PARİS’TE SOSYAL HİZMET SEKTÖRÜNDE TÜRKLERE AİT YENİ HİZMET ŞİRKETİ

1,891
16 Mayıs 2016 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Türkiye’den Fransa’ya gelip yerleşen vatandaşlarımız, belirli meslek dallarında çalışır ve kendi işlerini o meslekler üzerine kuruyorlardı. Zaman içinde genç nesil bunun dışına çıkmayı başardı ve çeşitli meslek kuruluşlarında çalışmaya başladığı gibi aynı düşünceyle yeni branşlar üzerine ve ihtiyaca göre kendi işini kurup yönetmeye başladılar. Paris’te daha evvel bu konuda eğitim alan ve diploması bulunan Aline Hanilçe yönetiminde Abuzer Gezer, Fransa’daki Türk toplumunun bugüne kadar yapmadığı bir iş kolunda faaliyet göstermek üzere “ SİZİN İÇİN HER ZAMAN VARIZ “ ismi altında bir şirket kurdular. “ Size Uzatılan Eli Tutun “ Sloganı altında faaliyetlerine başlayan Şirket, Yaşlı bireylerin her türlü bakımı dahil olmak üzere bir çok sosyal konuda yasal olarak belirli bir ücret karşılığında yardımcı olmak üzere isteğe göre elaman gönderiyor.
Franas’da yalnız yaşayan yaşlıların bazı ihtiyaçlarını kendilerinin yerine getirememesinden yola çıkan bazı firmalar bigi Türklere ait olan bu şirket de yalınz yaşayan kimsesiz insanların başta sağlık ve bakımı ile ev temizliği olmak üzere, çarşı alış verişleri , çeşitli sağlık kurumlarına gidip gelmelerinde yardıma ihtiyacı oluyorlar. Ayrıca, bedensel engelliler ve buna benzer insanlara belirli bir ücret karşılığı yardımda bulunulduğu gibi çalışan çiftlerin çocuklarını akşam üzeri okuldan alma veya sabah okula bırakma, tatile çıkan ailelerin evlerinin kontrolu dahil olmak üzere bir çok konuda yardımda bulunuyor. Şirketten hizmet alan aile ve kişiler yıllık ödedikleri verğiden bu tür işlemler için % 50 oranında ödemeden muaf tutuluyor. Resmi bir şirket olmasından dolayı hizmet veren kişilerin güvenilir kişi olması bu tür hizmet almayı düşünenlere güven ve kolaylık sağlıyor. Çocuk bakımı ve eğitim konusunda hizmet verilecek sektörler için titiz davraılıyor.
Aline Hanilçe yönetiminde faaliyet göstermek üzere Abuzer Gezer ile ortak kurulan şirket yakın dostlarının hazır bulunduğu bir resepsiyonla şirketin açılış kurdelesini kesip faalitete başladılar. Şirket ve çalışmalarıyla igili olarak Yönetici Aline Hanliçe şu bilgileri verdiler. Böyle bir günümüzde aramızda bulunan dost ve arkadaşlarımıza teşekkürl ediyoruz. Şirketimiz, Sağlık sektörü ağırlıklı bir şirket. Sağlık ihtiyacı ili ilgili. başta yaşlılar ve hastalara bakımı olmak üzere sağlık konusunda hizmet veriyoruz. Bakımına yardımcı olacağımız insanların farklı yardımlara ihtiyaçları olabileceğini düşünerek ayrı bir hizmet olarak temizlik hizmetini de dahil ettik. Şirketimizin hizmetleri arasına, zamanla şirketimizin faaliyet alanını ihtiyaça göre genişletip hizmet vermek istiyoruz, Mesela, spor hizmeti evlerinden çıkamayan yaşlılara veya hastalara hizmet vermeyi gaye edindik. Şirketimiz, hizmet isteyen kişilere gönderdiği veya göndereceği elamanların hepsi yapacağı iş üzerine eğitim almış ve bunu en iyi bir şekilde yerine getirebilecek elamanlardan seçdi. Malum Sağlık ve Eğitim sektörü farklı bir sektör. Bizim için faaliyet alanımızda olan tüm sektörlerde çalıştıracağımız elamanlar temizlik işi de dahil olmak üzere güvenli ve işi bilen elamanlardan oluşmaktadır “ dedi.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 89 = 97