PARİS’TE TÜRK MUTFAĞININ YENİ ADRESİ İSTANBUL RESTAURANT AÇILDI

2,476
https://youtu.be/_J15liuFSHQ
9 Haziran 2017 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’te vazgeçilmez damak tadının Merkezi denilen İstanbul Restaurant, hazırladığı kendine has Türk mutfağıyla kısa sürede kendisinden söz ettirmeyi başardı. Başkent Paris’in önemli semtlerinden Montparnasse yakınındaki L’ouest sokağı üzerinde bulunan İspanyol,Lübnan,Japon, Çin ve Fransız yemekleri yapan restaurantlar arasına Türk Mutfağını sokmayı başaran İstanbul restaurant bundan böyle hazırlıyacağı zengin çeşit meze çeşitleriyle pişirdiği Anadolu yemek ve kebap çeşitleriyle Paris’te Türk mutfağını tanıtıyor.
Yeni açılan İstanbul Restaurant Paris’te lezzetin yeni adresi, damak zevkine düşkün yemeyi içmeyi ve sükunatı sevenlerin buluşacağı ortak adres konumunda bulunuyor. Yukarıda da yazdığımız gibi, dünyanın belli başlı mutfaklarının yemeklerini hazırlayan bir kaç ülkenin restaurant bulunuyor. İstanbul restaurantın bulunduğu aynı sokak üzerinde, yemek için alternatif restaurant oldukça fazla.
Yaz öncesi açılan ve kısa süre içerisinde “İstanbul Restaurant” Mutfağından ve konumundan bahsettirmeyi başarmış durumda. Türkiye’den Paris’e gezmeye gelen vatandaşlarımızın da sıkca uğradıkları yer, özel günler için rezervasyon yaptıranların sayısı her geçen gün artıyor. Salonu ferrah ve nezih bir ortamdan oluşuyor. Yemek yerken aileler ve gruplar için aranılan bir mekan konumunda.
Aile ortamında daha evvelki tecrübeleri ve mekan işletmeciliğinde bilir kişiliğiyle mekan sahibi, once kalite iyi bir mutfak, lezzet ve huzurlu mekan düşüncesiyle faaliyete geçirdiği İstanbul restaurant müşterilerin isteği üzerine 7 gün üzerinden 7 gün açık tutuyor. Meze ve yemek çeşitleri veya kebap konusunda neler var diyoruz, bizi bilen geliyor veya bilenlerden duyanlar gelip misafirimiz olur diyor. Özel günler için özel istek üzerine sipariş ev yemeklerini de hazırladıklarını söylüyen mekan sahibi, mekanımızın ismine layık olan mutfağı yapıyoruz.diyor.
Mutfakta kullandıkları malzeme konusunda kalite ve tazelik bizde ön plandadır, içecek konusunda da alkollü ve alkolsüz mevcut, hergün bir kaç çeşit balık menüde bulundurduklarını söylüyor. Müşterilerini damak zevkini bildiği için mutfağını daha özenerek yapmış ve hijyen konusunda mutfağı açıkta tuttuğunu söylüyor. Ister içeride isteyen dışarda mekanın terası oldukca geniş dileyen dilediği yerde oturabiliyor. Sokak üzerinde bir çok iş yeri olduğu gibi semtin sakin olmasından dolayı ev olarak tercih edenlerin sayısı da oldukca yüksek. Gruplar için ve hafta sonları rezervasyon yaptırmak önemli.
Rezervasyonlarınız için 41/43 Rue De L’Ouest- 75014 Paris.
Tel : 01.45.48.44.16 veya 06. 41.49.04.30

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

8 + 1 =