PARİS’TE TÜRK SİNEMASIYLA RANDEVU GALA AÇILIŞIYLA BAŞLADI

1,537
27 Kasım 2015 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa’nın başkenti Paris’te bu yıl ikincisi düzenlenen “Paris’te Türk Sinemasıyla buluşma randevusu” Başkent Paris’in ünlü Champs-elysee caddesi üzerine bulunan tarihi sineması Gaumont Marignan salonunda gerçekleşti. Türkiye’nin Paris Büyükelçiliği ev sahipliğinde gerçekleşen Açılış galasına katılan davetliler için film gösterimi öncesi kokteyl verildi.

Ünlü Sinema oyuncusu Türkan Şoray’ın son anda katılamadığı açıklandı. Yılmaz Güney’in yönetmenliğini Şerif Gören’le üstlendiği, ilk kez Cannes Film Festivali’nde 1982’de gösterilen ve Altın Palmiye’nin sahibi olan Yol filmi, 33 yıl aradan sonra Fransız sinemaseverlerle buluşacak. Yılmaz Güney adına verilen onur ödülünü galada hazır bulunan eşi Fatoş Güney, Büyükelçi Akil’in elinden aldı. “Paris’te Türk Sinemasıyla Randevu” etkinliğinin açılış galasına, Ezgi Mola, Güngör Bayrak ile Paris’teki Türk misyonlarında çalışan diplomatlar ile sinema sever Türkler katıldı.
Paris’te Türk Sinemasıyla buluşma randevusu etkinliği çervesinde Türkan Şoray’ın rol aldığı Selvim Boylum Al Yazmalım, Vesikalı Yarim ile Güney’in yönetmenliğini yaptığı Yol’un yanı sıra Umut filmleri de gösterileceği öğrenildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Dışişleri Bakanlığı Başbakanlık Tanıtma Kurulu Fonu Temsilciliğinin katkıları ile bazı özel şirketlerin sponsor olarak verdiği destek sayesinde gerçekleşti. Paris’te ikinci kez düzenlenen “Türk Sinemasıyla Buluşma Randevusu” 26-29 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.